
Kolejna edycja Mikołajkowego Turnieju Szachowego w SP4Piątek 11 grudnia. To data kolejnej edycji międzyszkolnego Mikołajkowego Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora SP 4. Do tegorocznego turnieju zgłosiło się ponad trzydziestu młodych szachistów z sześciu raciborskich szkół podstawowych (SP1, SP13, ZSP-3, SP8, SP15 oraz gospodarze turnieju SP4). Zachętą dla wszystkich uczestników oprócz chęci zwycięstwa, były ciekawe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i Klub Szachowy Silesia. Najlepsi gracze zostali nagrodzeni dyplomami oraz cennymi nagrodami rzeczowymi, a zwycięzca w każdej kategorii wiekowej został nagrodzony pucharem. Turniej zorganizowali nauczyciele SP 4, Koryna Obruśnik oraz Marcin Żydek. Podziękowania należą się Klubowi Szachowemu Silesia, który udostępnił dzieciom szachy i zegary szachowe. Słodki poczęstunek ufundowała Piekarnia Chrobak w Raciborzu.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej postawy, a opiekunom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
W tym roku tradycyjne puchary zdobyli zawodnicy;
w kategorii klas I-II Piotr Przemyślański (SP 13);
w kategorii klas III-IV Marek Grab (SP 4);
w kategorii klas V-VI Joanna Brzenczka (SP 13).
Poniżej szczegółowe wyniki turnieju:
Klasy szóste:
1) Joanna Brzenczka (SP 13)
2) Wiktoria Grab (SP4)
3) Patryk Papaj (SP 4)
Klasy piąte:
1) Oliwia Białuska (SP13)
2) Michał Gryckiewicz (SP 8)
3) Oliwia Kwiatkowska (ZSP 3)
Klasy czwarte:
1) Artur Pokorny (SP1)
2) Marcin Szymiczek (SP4)
3) Julia Mazurkiewicz (ZSP 3)
Klasy trzecie:
1) Marek Grab (SP4)
2) Mateusz Doniec (SP4)
3) Bartosz Thomas (SP13)
Klasy drugie:
1) Piotr Przemyślański (SP13)
2) Dawid Brzenczka (SP13)
3) Łukasz Maj (SP4)
Klasy pierwsze:
1) Amelia Kurakiewicz (SP4)
2) Emilia Słoma (SP4)




![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![Fagot w roli głównej podczas koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Fagot w roli głównej podczas koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/koncert-umuzykalniajacy-fagot.jpg)
![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Szkoła Podstawowa nr 4 w Raciborzu zaprosiła na dzień otwarty [ZDJĘCIA] Szkoła Podstawowa nr 4 w Raciborzu zaprosiła na dzień otwarty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/03/szkola-podstawowa-nr-4-raciborz.jpg)
![Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 na wymianie w Hiszpanii [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/04/sp4-erasmus.jpg)
![Szkoła Podstawowa nr 4 w Raciborzu ma swoją ekopracownię [ZDJĘCIA] ekopracownia sp 4 raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2023/11/ekopracownia-sp-4-raciborz.jpg)





![„Mapa Marzeń” w raciborskiej bibliotece. Kobiece warsztaty pełne inspiracji [ZDJĘCIA] „Mapa Marzeń” w raciborskiej bibliotece. Kobiece warsztaty pełne inspiracji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/biblioteka-brzezie.jpg)
