Tragedia na drodze za Kuźnią Raciborską. Zginął 58-latek

0

Rowerzysta zginął na drodze Kuźnia Raciborska – Solarnia. Sprawca wypadku zbiegł, ale zgubił tablicę rejestracyjną. AKTUALIZACJA 22.12.15.

Wypadek miał miejsce na drodze wiodącej przez las, łączącej Kuźnię Raciborską z Solarnią przed godz. 17.00.  Starszy mężczyzna, jadący rowerem z Kuźni Raciborskiej został potrącony. Na miejscu pozostała jednak tablica z rejestracją pojazdu sprawcy. Droga była przez ok. 2 godziny zamknięta. Na miejscu pracowała raciborska policja wraz z technikami wezwanymi z Jastrzębia-Zdroju. Na podstawie tablicy udało się dotrzeć do domniemanego sprawcy potrącenia. Więcej po oficjalnym komunikacie KPP Racibórz.

- reklama -

 

Aktualizacja 22.12.15, godz. 09.24

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący citroenem potrącił 58-letniego rowerzystę, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Policjanci zatrzymali osobę, która kierowała citroenem. Zatrzymany to 43-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna został przebadany na alkomacie, który wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Decyzją prokuratora, obecnego na miejscu zdarzenia, zarządzono przeprowadzenie sekcji zwłok rowerzysty. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz raciborscy śledczy.

 

Miejsce wypadku. Fot. KPP Racibórz

 

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here