Nowe taryfy Kolei Śląskich. Z Raciborza do Chałupek za 3 zł

0

1 lipca  w cenniku Kolei Śląskich zaszło kilka zmian. Teraz z Raciborza do Chałupek można dojechać za 3zł, do Rydułtów za 4 zł. W ofercie znajduje się również kilka innych propozycji dla mieszkańców regionu.

Od 1 lipca obowiązuje nowy plan taryfowy Kolei Śląskich. Bardzo ciekawą propozycją dla pasażerów powinny być wprowadzone nowe formy biletów liniowych, których łącznie w ofercie śląskiego przewoźnika jest 33. Bilet liniowy to promocyjna cena biletów (niższa niż w taryfie kilometrowej) na wskazanych przez przewoźnika odcinkach wyznaczonych pomiędzy konkretnymi miejscowościami bądź stacjami czy przystankami kolejowymi.

- reklama -

Dla mieszkańców Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Raciborza czy Chałupek przygotowano następujące propozycje:
– Relacja L71 Rybnik – Wodzisław Śląski – 4 zł
– Relacja L73 Rybnik – Żory – 3 zł,
– Relacja L74 Rybnik – Rydułtowy – 4 zł
– Relacja L75 Rybnik – Orzesze Jaśkowice – 4 zł
– Relacja L76 Racibórz – Rydułtowy – 4 zł
– Relacja L78 Wodzisław Śląski – Chałupki – 3 zł
– Relacja L79 Racibórz – Chałupki – 3 zł

Bilety liniowe można nabywać w kasach biletowych przewoźnika oraz u obsługi pociągów. Większość z nich obowiązuje przez dwie godziny od momentu rozpoczęcia podróży na wybranym odcinku, co sprawi, że w dogodnych sytuacjach istnieje możliwość odbycia podróży np. w obu kierunkach tylko podczas trwania jednego biletu. Istotną informacją dla pasażerów powinno być również to, że bilety liniowe można łączyć np. na odcinku Chałupki – Katowice, czy Racibórz – Katowice jeśli istnieje taka możliwość. Wówczas opłata za przejazd wyniesie sumę kosztów wszystkich biletów liniowych, co w wielu wypadkach jest tańsze od zakupu biletu według taryfy kilometrowej. Warto dodać również, że zryczałtowane ceny biletów obowiązują na tych samych odcinkach w przypadku zakupu biletu miesięcznego.

 

Silesia Info Transport
publ./kp/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here