Skwer im. ks. Pieczki „miejscem dobrym dla ludzi”

Skwer im. ks. prałata Stefana Pieczki znalazł się w drugim etapie konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną w Polsce w kategorii „zrewitalizowana przestrzeń publiczna”.

- reklama -

Skwer im. ks. prałata Stefana Pieczki został doceniony przez urbanistów i architektów. Miejsce, w którym wypoczywa wielu raciborzan, znalazło się w drugim etapie dziesiątej edycji prestiżowego konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce w kategorii „zrewitalizowana przestrzeń publiczna”. W tym roku wydarzenie organizowane jest pod hasłem „Miejsce dobre dla ludzi”. TUP konkurs organizuje przy współpracy ze Związkiem Miast Polskich, a od lat jest on objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polski.

 

Skwer im. ks. prałata Stefana Pieczki

Jak podaje regulamin, celem przedsięwzięcia jest „kształtowanie nowoczesnego wizerunku kraju przez propagowanie najlepszych przedsięwzięć architektoniczno – urbanistycznych, utrzymanych na poziomie jakościowo nie odbiegającym od aktualnych światowych standardów w tej dziedzinie”. Organizatorzy konkursu za cel postawili sobie także „promocję rozwiązań tworzącą nową jakość polskiej przestrzeni oraz mających wysoką wartość społeczną (integrując społeczność lokalną, poprawiając warunki bytowe i jakość życia mieszkańców)”.

 

Skwer im. ks. prałata Stefana Pieczki

W skład jury konkursu wchodzą osoby, które w dziedzinie architektury są uznanymi autorytetami – Zarząd Główny TUP, przedstawiciel Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich, Krajowej Rady Izby Urbanistów i Izby Architektów, Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, Związku Miast Polskich, mediów branżowych i administracji rządowej.

 

Skwer im. ks. prałata Stefana Pieczki

UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. inicjatorem nazwania otoczenia kościoła farnego skwerem Im. Ks. Prał. Stefana Pieczki. Projekt uchwały Rady Miasta Racibórz w tej sprawie wówczas został przyjęty jednogłośnie. Pan Niewrzoł z ramienia KIK był też inicjatorem i organizatorem ustawienia tam przed kościołem tablicy pamiątkowej w I rocznicę śmierci tego wiel;kiego kapłana
    To powinno przejść do historii Raciborza.

  2. Pamiętam te czasy. ASle ks. Pieczka lubił zieleń, raciborzanie chyba też. A tu po kosztownym remoncie powstała betonowa pustynia. Brak chociaż namiastki zieleni.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj