Po uśmiech i nadzieję do pszowskiej Matki Bożej

0

Tłumy wiernych pielgrzymowało dziś na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie. Zobacz fotorelację.

- reklama -

11 września odbyła się coroczna pielgrzymka do Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie. Tłumy pielgrzymów modliły się w kościele oraz pod gołym niebem. Wierni od lat przybywają do obrazu Matki Bożej Uśmiechniętej prosząc o jej wstawiennictwo i orędownictwo. Wśród pielgrzymów byli głównie jastrzębianie, rybniczanie i mieszkańcy z okolic Wodzisławia, ale także wierni z innych śląskich miast. Uroczysta msza święta pod gołym niebem odbyła się pod przewodnictwem metropolity katowickiego ks. abp. Wiktora Skowrca.

Sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie Skworc Odpust 2016zobacz więcej zdjęć >> Po uśmiech i nadzieję do pszowskiej Matki Bożej >>

Wiernych, którzy wzięli udział w niedzielnej sumie, powitał proboszcz pszowskiej bazyliki, Ks. Andrzej Pyrsz. Homilię wygłosił bp. Adama Wodarczyk. – Wielu z Was dzisiejszego poranka nie powędrowało do parafialnej świątyni, ale wyruszyliście w drogę. Aby wypełnić ślubowanie waszych ojców i matek. – zauważa bp. Wodarczyk nawiązując tym samym do żywej tradycji pielgrzymek do pszowskiego sanktuarium w dniu Narodzenia Matki Bożej. Arcybiskup podczas wygłoszonego Słowa Bożego nadmienia również jak wielką rolę odgrywa uśmiech w życiu – Uśmiech buduje nasze ludzkie relacje. Sprawia, że ktoś kto spojrzy na nas życzliwie i z uśmiechem już staje nam się bliski.

Pielgrzymka Pszów 2016 zobacz więcej zdjęć >> Po uśmiech i nadzieję do pszowskiej Matki Bożej >>

Na zakończenie słowa podziękowania do pielgrzymów skierował abp. Wiktor Skowrc. – Bardzo Wam dziękuję, że wielu z Was złożyło podpis pod deklaracją poparcia ustawy i ograniczeniu handlu w niedzielę. Niech niedziela stanie się znowu Boża i Nasza. Uwolnijmy wiele osób od niekoniecznej pracy. – nadmienił metropolita katowicki. W nabożeństwie wzięli udział także samorządowcy i parlamentarzyści.

Wiktor Skworc Pszów Odpust 2016zobacz więcej zdjęć >> Po uśmiech i nadzieję do pszowskiej Matki Bożej >>

Odpust w Pszowie to olbrzymie przeżycie religijne. Największe takie wydarzenie w regionie rybnicko – wodzisławskim. Co roku biorą w nim udział pielgrzymi z całego Śląska, aby zyskać odpust zupełny.

Matka Boża Uśmiechnięta Pszów 2016zobacz więcej zdjęć >> Po uśmiech i nadzieję do pszowskiej Matki Bożej >>

/jk/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here