
W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną uczniowie ZSP w Borucinie spotkali się na wigilii.
22 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borucinie zorganizowano wigilię szkolną.
Wcześniej klasy IV-VI wzięły udział w wigiliach klasowych, a uczniowie klas I-III z wychowawczyniami oglądali film o Bożym Narodzeniu.
Na początku uroczystości Miriam Dudacy z klasy III zeprezentowała wiersz o wigilii, a klasa I wiersz świąteczny. Teatrzyk Niewielki pod opieką Ireny Hlubek przygotował jasełka. Następnie rozpoczęto wigilię. Odczytano fragment z Ewangelii Św. Łukasza o narodzeniu Jezusa w Betlejem, po czym podzielono się opłatkiem.
Dyrektor ZSP Mariola Kandziora wręczyła prezenty pracownikom, emerytom i uczniom. Życzenia świąteczne złożyła też w imieniu Związku Nauczycielstwa Polskiego Renata Musioł. Podarki otrzymali również nauczyciele – przygotował je Samorząd Uczniowski. Wystąpił zespół taneczny Tik-Tak pod kierunkiem Agaty Szebel, który zaprezentował taniec świąteczny.
Uroczystość była okazją, żeby przedstawić wyniki szkolnego konkursu kolęd. W jury zasiadły Róża Buchcik i Irena Hlubek. W kategorii klas I-III pierwsze miejsca zajęły ex aequo Emilia Jachim i Wiktoria Ploch z klasy III. Drugie miejsca ex aequo Daria Hnida i Miriam Dudacy z klasy III, III miejsce natomiast zdobyła Victoria Wódka z klasy III. Wyróżnienia powędrowały do Marceliny Hanki z klasy II i Natalii Gorus z klasy II. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęły ex aequo Martyna Uliczka z klasy VI i Wiktoria Szebel z klasy IV. Drugie miejsce zajęła Ines Hofrichter, natomiast trzecie Laura Walek.
fot. UG Krzanowice
oprac. /kp/





![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)

![„Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu [ZDJĘCIA] „Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/slawek-gortych-21.jpg)




![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)







