Awaria sieci ciepłowniczej w Raciborzu. Sprawdź kiedy wznowią dostawy ciepła. Co z zajęciami w szkołach?

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poinformowało, że usunęło awarię. Urząd Miasta Racibórz podjął decyzję o zamknięciu żłobka. Zajęcia w szkołach mogą być skrócone. 

- reklama -

Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Racibórz informuje, że służby Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w godzinach nocnych  usunęły awarię uszkodzonego ciepłociągu, który zasila centrum miasta. W chwili obecnej trwa uzupełnianie wody w sieci. Ciepło do odbiorców w centrum miasta powinno dotrzeć w godzinach przedpołudniowych. W pozostałej części miasta od godz. 24.00 rozpoczęto stopniowe dostarczanie ciepła i ciepłej wody  do odbiorców.

Aktualizacja 9:41

Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Racibórz informuje, że służby Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej rozpoczęły dostarczanie ciepła dla odbiorców ostatniego wyłączonego odcinka sieci ciepłowniczej w centrum miasta. Ciepło powinno dotrzeć do odbiorców w godzinach południowych.
Zajęcia w szkołach?

Z uwagi na awarię sieci ciepłowniczej, która nastąpiła wczoraj (12.01.2017) po godzinie 10.40 Urząd Miasta Racibórz  informuje, że w przedszkolach nr 26, 23, 15, 13 i 14 prawdopodobnie nie zostanie przywrócone ogrzewanie. Jeśli jest to możliwe apelujemy do rodziców o to, by pozostawili dzieci w domach i zorganizowali im opiekę zastępczą. Jeśli nie jest to możliwe, prosimy ciepło ubrać dzieci. Jeśli sytuacja kryzysowa będzie się przedłużać, Miasto podejmie ewentualną decyzję o alternatywnych miejscach pobytu maluchów.

W przypadku szkół w centrum miasta Urząd Miasta prosi rodziców o monitorowanie komunikatów wysyłanych poprzez dziennik elektroniczny. Dyrektorzy szkół w poszczególnych kwartałach miasta podejmą w dniu jutrzejszym decyzję o ewentualnym skróceniu lekcji lub nawet ich odwołaniu w zależności od rozwoju sytuacji. W dniu dzisiejszym (13.01.3017) żłobek będzie nieczynny.

 

/mh/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here