Wybrano hasło promujące obchody 800-lecia praw miejskich Raciborza

środki na dofinansowanie kultury

Przedstawiciele trzeciego sektora i samorządu pracują nad koncepcją obchodów 800-lecia  praw miejskich Raciborza.

- reklama -

Z końcem listopada odbyło się pierwsze spotkanie grupy roboczej- przedstawicieli trzeciego sektora z władzami miasta. Jej celem było wypracowanie ram działania w ramach organizacji obchodów 800-lecia pierwszej wzmianki o prawach miejskich Raciborza.

W połowie stycznia grupa spotkała się ponownie. W trakcie dyskusji wyłoniono hasło przewodnie tegorocznych obchodów. Brzmi ono: „Ty i Ja TworzyMy Racibórz”. Wyrażenie promujące jubileusz zaproponowała Justyna Szyndler z Raciborskiego Stowarzyszenia Kulturalnego ASK. Jej zdaniem hasło nawiązuje do konieczności komunikowania się, która jest podstawą wszelkich działań społecznych. Hasło to także odzwierciedla wspólnotę, jaką tworzy miasto i jego mieszkańcy.

W pracach grupy wzięli udział: Marcin Handziuk z Klubu Olimpijczyka Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Aldona Krupa – Gawron ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”, Marcin Parzonka reprezentujący PWSZ, Józef Pluta z Raciborskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, Justyna Szyndler reprezentująca Stowarzyszenie kulturalne ASK.

Samorząd reprezentowali naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Robert Myśliwy oraz pracownicy wydziału: Teresa Piasecka – Haas i Wojciech Hipnarowicz. W pracach zespołu bierze udział również radny Leszek Szczasny.

oprc. /mh/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here