Konkurs literacki „Słowa dające nadzieję”

hospicjum sw. jozefa raciborz

Hospicjum im. św. Józefa zaprasza uczniów klas III-VI do udziału w konkursie literackim.

„Słowa dające nadzieję” – pod takim hasłem przebiega tegoroczny konkurs literacki w ramach akcji „Pola nadziei 2016/2017”.

- reklama -

Przebywanie na co dzień z pacjentami pozwala hospicjantom zauważyć, jak ważna jest obecność, towarzyszenie i dawanie nadziei. Jak podkreślają, nadzieję starają się pielęgnować poprzez specjalistyczną opiekę i obecność przy łóżku chorego, jak również, wspólnie z rodziną chorego, poprzez wypowiadanie słów „Jesteś dla mnie ważny”, „Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby ci pomóc” czy zwyczajne „Jestem przy tobie”. – Wierzę i wiem, że dzieci potrafią wypowiedzieć, napisać te najwspanialsze słowa płynące z serca, a pozwalające ulżyć w cierpieniu naszym podopiecznym. Pierwsze „Pola nadziei 2015/2016” ukazały, jak wiele serca, ciepła i dobra poprzez prace plastyczne i literackie mogą okazać dzieci podopiecznym raciborskiego hospicjum – mówi Krystyna Wolnik z hospicjum.

Konkurs skierowany jest do dzieci z klas III-VI raciborskich szkół podstawowych i będzie trwał od 3 lutego do 3 marca. Najpiękniejsze listy zostaną nagrodzone i przekazane pacjentom Hospicjum św. Józefa.

Rozdanie nagród odbędzie się podczas koncertu finałowego podsumowującego akcję „Pola nadziei” 19 marca o godz. 16:00 w DK Strzecha. Regulamin konkursu dostępny będzie na stronie internetowej hospicjum www.hospicjum-raciborz.pl.

„Pola nadziei” to organizowana od wielu lat ogólnopolska kampania, której celem jest kształtowanie świadomości społecznej wobec osób ciężko chorych i umierających, szerzenie idei hospicyjnej oraz idei wolontariatu, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych oraz możliwości niesienia im pomocy a także zbieranie funduszy na rzecz opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi w ostatnim okresie ich życia. Symbolem akcji „Pola nadziei” jest żółty żonkil.

Hospicjum im. św. Józefa działa na terenie powiatu raciborskiego od 27 lat. Holistyczna opieka nad pacjentem u kresu życia to pomoc pielęgniarska, lekarska, to wizyty psychologa, kapelana i rehabilitanta. To nieodpłatne udostępniane sprzętu pacjentom, to również opieka nad rodzinami osieroconymi, z którymi hospicjanci regularnie spotykają się na grupach wsparcia czy mszach św. za zmarłych podopiecznych. Prowadzenie zbiórek pieniężnych pozwala na zakup niezbędnego sprzętu dla pacjentów, pozwala istnieć i działać tak, by w najlepszy sposób pomagać podopiecznym. W każdej akcji pomagają dzieci hospicjantów, harcerze i ludzie dobrej woli, którym leży na sercu los ludzi cierpiących.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here