Pracowite popołudnie policji i straży. Zderzenie na Ogrodowej i materiały wybuchowe na Woj. Polskiego [ZDJĘCIA]

policja straż pożarna

Na ul. Ogrodowej zderzyły się dwa dostawczaki, zaś na ul. Wojska Polskiego ewakuowano mieszkańców z powodu środków wybuchowych w jednym z budynków.

- reklama -

W poniedziałkowe popołudnie ok. godz. 17.00 na skrzyżowaniu Ogrodowej/Słowackiego i K. Miarki zderzyły się dwa pojazdy. Interweniowała policja i straż pożarna, która musiała zneutralizować wyciekające w wyniku zderzenia płyny. W zderzeniu na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Komunikat policji:
23-letni kierowca forda transita nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu 21-latkowi, który prowadził fiata doblo. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Wobec sprawcy skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Nie minęło dużo czasu, a służby mknęły już na sygnale na równoległą ul. Wojska Polskiego. Tam w jednym z bloków, w klatce pod nr 11, znaleziono niewybuchy – granaty i pociski z czasów II Wojny Światowej. Służby zarządziły ewakuację ponad 53 mieszkańców okolicznych budynków do czasu usunięcia znaleziska.

Komunikat policji:

Informację o podejrzanie wyglądających przedmiotach, dyżurny raciborskiej komendy otrzymał po godzinie 17.00. Jak się okazało, jedna z mieszkanek bloku w piwnicy przy ulicy Wojska Polskiego ujawniła w pudełku po butach podejrzane przedmioty, które wyglądem przypominały niewybuchy mogące pochodzić z okresu II wojny światowej.  W okolicy bloku pojawiły się wszystkie służby ratunkowe. Wyznaczono strefy bezpieczeństwa oraz zarządzono ewakuację osób znajdujących się w trzech budynkach. Przybyły na miejsce policyjny pirotechnik, rozpoznał przedmiot jako dwa granaty i dwa pociski pochodzące z okresu II wojny światowej. Około godziny 20.00 do Raciborza przyjechali saperzy z Katowic, którzy zabezpieczyli i zabrali niewybuchy. Jak się okazało nie stanowiły one zagrożenia dla mieszkańców. Teraz raciborscy  policjanci sprawdzają skąd  niebezpieczne przedmioty znalazły się w piwnicy bloku .

/ps/

fot. czytelnik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here