Strefa ograniczonego parkowania. Magistrat apeluje do kierowców

Parkowanie Racibórz

Kierowca zobowiązany jest do umieszczenia za przednią szybą pojazdu karty parkingowej i ustawienia na jej tarczy godziny rozpoczęcia postoju, by była ona widoczna dla kontrolujących, zaś po upływie określonego czasu zwolnić miejsce. 

Na ulicach: Henryka Sienkiewicza, Stefana Batorego, Opawskiej (aż do placu Konstytucji) i Londzina (przy rondzie Solidarności) funkcjonuje strefa ograniczonego postoju. – Kierowca może parkować tam swój pojazd na czas nie dłuższy niż 1 godzina. W przypadku ulicy Opawskiej pojazd można zaparkować do dwóch godzin. Po upływie tego czasu powinien opuścić miejsce parkingowe. Kierowca korzystający z parkingu zobowiązany jest do umieszczenia za przednią szybą pojazdu karty parkingowej i ustawienia na jej tarczy godziny rozpoczęcia postoju, by była ona widoczna dla kontrolujących – podkreśla Leszek Iwulski z Urzędu Miasta.

- reklama -

Każdy kierowca ma obowiązek zapoznania się z informacjami umieszczonymi na tablicach przy wjeździe do strefy w jakich dniach i jakich godzinach wprowadzone ograniczenia obowiązują. W strefie ograniczonego parkowania znajdują się miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. – Prosimy bardzo o korzystanie w taki sposób z parkingu, aby te własnie miejsca mogły być wykorzystane przez osoby, dla których są przeznaczone – dodaje Iwulski.

Fot. UM Racibórz

oprac. /j/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Przechodząc często ulicą Opawską jakoś nie widziałam, żeby kierowcy korzystali z karty parkingowej. O ile mi wiadomo, ten obowiązek jest już od bardzo dawna.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here