Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej [ZDJĘCIA]

ogolnopolski konkurs piosenki hiszpanskojezycznej ii liceum raciborz

Muzyczną podróż do hiszpańskojęzycznych krajów zafundowało w piątek II Liceum Ogólnokształcące.

W piątkowy wieczór w DK Strzecha odbył się Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej. Była to piąta edycja imprezy. Jak przypomniał dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego, organizatora konkursu, Marek Ryś, wszystko zaczęło się w 2013 roku, kiedy szkoła starała się o tytuł najlepszej placówki z językiem hiszpańskim. Miano to otrzymała, a konkurs stał się tradycją. Co roku honorowy patronat obejmuje nad nim m.in. Ambasada Królestwa Hiszpanii w Polsce, a biorą w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.

- reklama -

W przesłuchaniach wzięło udział ponad 60 osób. Z powiatu raciborskiego zaśpiewali: Daria Pichali (Kuźnia Raciborska), Agnieszka Bulenda (Racibórz), Miriam Pichali i Daria Pichali (Kuźnia Raciborska), Michał Stuchły (Racibórz), Julia Różycka (Racibórz), Justyna Mikunda i Karolina Kubala (Racibórz).

Najlepsi wokaliści dali pokaz talentu przed pełną salą. Przygotowano również niespodziankę – wspólny występ Joanny Opieli, organizatorki konkursu i Kamila Klimka, zeszłorocznego laureata. Zagrał też Flamenco Project w składzie:  Grzegorz Skiba – gitara flamenco, Sonos Kwartet: Małgorzata Hlawsa – flet, Marta Huget-Skiba – skrzypce, Anna Grzybała – altówka, Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela i Michał Czachowski – perkusja.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here