II LO z wyróżnieniem w konkursie Zielona Pracownia Projekt 2017 [ZDJĘCIA]

28 śląskich szkół doczeka się ekologicznych pracowni.

21 kwietnia w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach odbyła się uroczysta gala, na której przyznano nagrody w konkursie Zielona Pracownia Projekt 2017. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach po raz trzeci docenił projekty podnoszące świadomość ekologiczną uczniów z województwa śląskiego.

- reklama -

Konkursowa kapituła wybierała spośród rekordowej liczby zgłoszeń- 132 wniosków. – Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Nie ukrywam, że z jednej strony bardzo się cieszę, a z drugiej strony trochę mi to spędza sen z powiek, bo projekty są dobre, bardzo dobre i jeszcze lepsze. I teraz nasuwa się pytanie: i co z tym zrobić – mówił podczas gali prezes WFOŚiGW w Katowicach, Andrzej Pilot.

Na szkolne pracownie do nauki przyrody, biologi, geografii, chemii oraz fizyki Fundusz przeznaczył 180 tys. złotych. Komisja w pierwszej kolejności oceniała pomysł, a także dobór pomocy dydaktycznych, sprzętu oraz wyposażenia pracowni. Jury doceniło 33 placówki oświatowe. Narodzono 28 projektów i przyznano 5 wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazł się m.in. projekt zielonej pracowni „Pod Betulą” II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu.

 

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

/mh/

fot. WFOŚiGW w Katowicach

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here