Raciborski producent kolektorów nagrodzony w konkursie Zielone Czeki 2017 [ZDJĘCIA]

Przedstawiciele firmy Sunex S.A. odznaczeni zostali dyplomem uznania w kategorii technologie i innowacje.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach od 23 lat z okazji Dnia Ziemi przyznaje nagrody organizacjom, instytucjom oraz osobom za ich działalność na rzecz ochrony środowiska. 24 kwietnia w Kinoteatrze Rialto w Katowicach odbyła się uroczysta gala rozdania nagród Zielone Czeki 2017. Dyplomy przyznano w sześciu kategoriach. Wśród wyróżnionych w kategorii technologie i innowacje znaleźli się: Romuald Kalyciok, Henryk Kretek oraz Dominik Wojtek- pracownicy firmy SUNEX S.A.- lidera wśród krajowych producentów w branży grzewczej z udziałem energii odnawialnych. Raciborska spółka zajmuje się m.in. produkcją kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz termosyfonów.

- reklama -

W tym roku konkursowa kapituła rozpatrywała 38 wniosków. – Cieszy niezmiernie, że jak co roku mamy swoisty kłopot z wyborem laureatów, znaczy to, że działania ekologiczne są nadal „w modzie”. – mówił prezes WFOŚiGW w Katowicach, Andrzej Pilot.   W aplikacjach zwracano uwagę na dołączone rekomendacje osób, które od lat działają na rzecz środowiska naturalnego (profesorów uczelni, prezydentów miast, prezesów izb gospodarczych oraz przedstawicieli organizacji ekologicznych).

Od 1994 roku Fundusz w konkursie Zielone Czeki docenił 250 osób – naukowców, nauczycieli, przedsiębiorców dziennikarzy oraz pasjonatów ochrony środowiska. Na nagrody przeznaczono przeszło 2 miliony złotych. Wszystko po to, by pozytywnie kształtować proekologiczne postawy mieszkańców regionu, które przekładać mają się m.in. na poprawę jakości powietrza.

Pełna lista laureatów tegorocznej edycji konkursu dostępna na stronie Funduszu.

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

/mh/

fot. WFOŚiGW w Katowicach

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here