Przeszło milion złotych dla szkół z WFOŚiGW [ZDJĘCIA]

Uroczxyste otwarcie ekopracowni w Aleksandrii

Kolejne 43 szkoły z naszego województwa od katowickiego funduszu otrzymają  dofinansowanie, by stworzyć ekopracownie.  

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach konkursu Zielona Pracownia po raz trzeci wyłonił  najlepsze projekty na ekologiczne pracownie. Atrakcyjne sale lekcyjne umożliwią uczniom w przystępny sposób naukę przyrody, biologii, ekologii,  geografii, chemii czy fizyki.

- reklama -

Do konkursu przystąpiły 82 szkoły, których wnioski podlegały ocenie formalnej oraz merytorycznej.  Komisja szczególną uwagę zwracała na pomysł zagospodarowanie pracowni, jej funkcjonalność, wykorzystanie przestrzeni oraz innowacyjność zaproponowanych rozwiązań. Ocenie podlegał także dobór pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni.

Jury wyłoniło 43 wnioski. Wśród finalistów znalazła się m.in. Szkoła Podstawowa nr 1 w Rydułtowach, której projekt dofinansowany zostanie kwotą 30 tys. złotych.  W tym roku na nagrody przeznaczono prawie 1 250 000 tys. złotych.

Remonty, mikroskopy, ledy

Od 2015 roku Fundusz udzielił dofinansowania 57 placówkom oświatowym z naszego województwa. Na ten cel wydano przeszło 1 500 000 złotych. Dzięki tym środkom zostały zakupione m.in. szkolne ławki, oświetlenie w salach zamieniono na oszczędne- ledowe, a uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Pomieszczenia nierzadko wyposażono również w projektory czy tablice multimedialne oraz przeszły modernizację wodno-kanalizacyjną.

Jedną z ostatnio oddanych do użytku  ekopracowni jest projekt „Szkiełko i oko – odkrywamy tajemnice przyrody” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Aleksandrii.  Klasę wyposażono m.in. w przyrządy do pomiaru zjawisk pogodowych, stół demonstracyjny do prowadzenia doświadczeń i ćwiczeń praktycznych czy sprzęt multimedialny. Pomieszczenie będzie nie tylko miejscem do nauki ale także miejscem spotkań koła ekologicznego.

Zobacz zdjęcia z otwarcia ekopracowni w Aleksandrii:

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

/mh/

fot. WFOŚiGW w Katowicach

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here