Bajki, legendy zagadki. Przedszkolaki z Markowic uczestniczyły w Akademii Czytelniczej [ZDJĘCIA]

Zajęcia plastyczne, teatralne, taneczne. Ulubieni bohaterowie bajek. Miło spędzony czas… W bibliotece w Markowicach podsumowano zajęcia dla przedszkolaków z cyklu Akademia Czytelnicza.

Zajęcia w ramach Akademii odbywały się raz w miesiącu. Dzieci poznawały różne utwory literackie: opowiadania, bajki, wiersze, legendy i zagadki a także uczyły się poprawnego obchodzenia z książką. Spotkania były ta wyjątkowe pod innym względem, gdyż angażowały rodziców dzieci do czytania i aktywnego włączenia się w działania Akademii. Bohaterami poszczególnych spotkań w bibliotece byli m.in.: Pippi Pończoszanka, Koziołek Matołek, Detektyw Pozytywka czy Muminki.

- reklama -

Na ostatnim spotkaniu, dzieci wysłuchały opowiadania o Sówce, która bała się lekcji w szkole, w odróżnieniu od uczestników zajęć, którzy już cieszą się z perspektywy pójścia do szkoły po wakacjach. W ramach finału, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Podziękowania zostały skierowane także do „zaczytanych” rodziców, którzy brali czynny udział w Akademii.

oprac. /mh/

fot. MiPBP w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here