Dorota Świerczek z ZS Krzanowice z nagrodą w ogólnopolskim konkursie [ZDJĘCIA]

zs krzanowice

Uczennica IV klasy zdobyła pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim i wyróżnienie na szczeblu centralnym konkursu „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”.

Uczniowie Zespołu Szkół w Krzanowicach odnieśli sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym KRUS pod nazwą „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. W kategorii klas IV-VI w województwie śląskim nadesłano 332 prac, a jako najlepszą wybrano pracę Doroty Świerczek z klasy IV. Wyróżniono też Dawida Urbasa z V klasy, a w młodszej grupie – od zerówki do klasy III – nagrodę zdobyła Jessica Witek z klasy III.

- reklama -

Uczniów przygotowała Aleksandra Osadnik, która pracowała z nimi na kółku plastycznym. – Dorotka przychodziła na kółko trzy razy w tygodniu, a pracę konkursową malowała kilka tygodni, wykorzystując różne techniki: wyklejanki papierem, muliną, sznurkiem i piaskiem, a także pastele i farby – mówi Aleksandra Osadnik.

14 czerwca Dorota Świerczek wraz z rodzicami i wicedyrektorem ZS Krzanowice Marcinem Obrusnikiem wzięła udział w uroczystej gali w Warszawie. W Sali Kolumnowej Sejmu nagrodzono autorów 56 prac wśród 35 tys. nadesłanych na konkurs z całej Polski. Laureaci otrzymali sprzęt multimedialny ufundowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a także zestawy upominków przygotowane przez MRiRW, PIP, patronów konkursu i firmy współpracujące. Uczennica ZS Krzanowice miała także okazję, by zwiedzić Sejm.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here