Wolontariuszki z Pakistanu, Hong Kongu i Chorwacji spotkały się z prezydentem

wolontariuszki rck mdk raciborz

Mirosław Lenk opowiedział przebywającym w Raciborzu wolontariuszkom o historii miasta. Dziewczęta otrzymały także torby z pamiątkami.

W Raciborzu przebywają wolontariuszki z zagranicy, które w ramach projektu Understand realizowanego przez organizację studencką AEISEC prowadzą zajęcia w języku angielskim w Raciborskim Centrum Kultury i Młodzieżowym Domu Kultury. 5 lipca Kinza z Pakistanu, Sharon z Hong Kongu i Hana z Chorwacji spotkały się z prezydentem Mirosławem Lenkiem. Dziewczynom towarzyszyły dyrektor i wicedyrektor Raciborskiego Centrum Kultury: Joanna Maksym-Benczew i Anna Kokolus.

- reklama -

Prezydent pytał dziewczyny o wrażenia związane z pobytem w Raciborzu, o to, jak spędzają czas, a także, dlaczego zdecydowały się przyjechać jako wolontariuszki właśnie tutaj. Opowiedział im o najważniejszych faktach z historii Raciborza i polecił wizytę w Muzeum, na Zamku Piastowskim, podróż na weekend do Pragi oraz spływ kajakowy, który RCK będzie organizować wolontariuszkom wspólnie z OSiR-em. Młode wolontariuszki były zachwycone ciepłym przyjęciem i swobodną atmosferą spotkania. Kinza uważa, że czuje się tutaj jak w domu, Racibórz przypomina jej ukochany Islamabad. Z kolei Sharon ceni sobie spokój, piękne uliczki, ciekawą architekturę i ogromną sympatię raciborzan, jaką obdarzane są na każdym kroku.

Dziewczęta otrzymały od Mirosława Lenka torby wypełnione prezentami, które będą przypominać im o Raciborzu, gdy wrócą do domu. Wolontariuszki odwdzięczyły się podarunkami przywiezionymi ze swoich krajów.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here