Biegacze RAFAKO na Biegu Sztafetowym „Od Ratusza do Ratusza”. Pokonali 100 km!

Krzysztof Jeremicz, Bartosz Główka, Gabriela Sobczyk, Jan Wilczek i Ryszard Baran wystartowali na trasie z niemieckiego Cottbus do Zielonej Góry.

Jubileuszowy XXV Bieg Sztafetowy „Od Ratusza do Ratusza” odbył się 8 lipca. W wydarzeniu udział brały 5-osobowe drużyny zarówno z Polski, jak i Niemiec, a w każdej z nich znajdować się musiała przynajmniej jedna kobieta i jedna osoba powyżej 50. roku życia. W sumie w zawodach wystartowało 70 zespołów, a wśród nich – również drużyna RAFAKO S.A.

- reklama -

Start biegu sztafetowego odbył się spod ratuszu w niemieckim Cottbus, zaś jego meta umiejscowiona została przy ratuszu w Zielonej Górze. Trasa podzielona została na 15 odcinków (każdy zawodnik musiał przebiec minimum dwa) – najdłuższy z nich liczył 14,1 km, a najkrótszy – 2,8 km. Łącznie zawodnicy do pokonania mieli imponujący dystans 100 km. Zespół biegaczy RAFAKO S.A. linię mety w Zielonej Górze przekroczył z czasem 8:01:47.

– Udział w tego typu biegu był dla mnie nowym doświadczeniem. Każdy z drużyny zaliczał po trzy odcinki trasy. W związku z tym, po około 2-godzinnej (w moim wypadku, raz były to nawet 3 godziny) chwili przeznaczonej na odpoczynek, w zasadzie trzeba było się na nowo rozgrzewać – mówił o trudach rywalizacji lider grupy biegaczy RAFAKO S.A., Krzysztof Jeremicz. Co więcej, bieg odbywał się wzdłuż trasy, która nie została zamknięta dla ruchu drogowego. – Takie biegi, jak ten, ogromnie jednoczą grupę i sprawiają, że czujemy się za siebie odpowiedzialni. W czasie, gdy jedna osoba biegła, reszta drużyny jadąca w tym czasie samochodem, wypatrywała na trasie miejsca, gdzie można było się zatrzymać, podać biegaczowi wodę oraz dopingować go. Przyznam, że wymagało to od nas dobrej organizacji. Przed startem podzieliliśmy odcinki pomiędzy poszczególnych biegaczy. Wówczas też, każdy z nas określił szacunkowy czas pokonania danego odcinka. W rezultacie okazało się, że nasze prognozy były trafne, a trasę pokonaliśmy o 3 minuty szybciej – dodał Krzysztof Jeremicz.

XXV Bieg Sztafetowy "Od Ratusza do Ratusza". Biegacze RAFAKO

Po zakończeniu rywalizacji odbył się uroczysty bankiet, w trakcie którego nagrodzono m.in. te osoby, które przez wszystkie lata szczególnie przyczyniły się do organizacji wydarzenia oraz zawodników, którzy wystartowali w największej liczbie biegów.

W przyszłym miesiącu, biegacze wspierani przez Spółkę wezmą udział w kolejnych zawodach. 27 sierpnia pobiegną w III RAFAKO Półmaraton Racibórz, w ramach którego odbędą się III Mistrzostwa Polski Energetyków oraz zawody o Puchar Prezesa RAFAKO S.A.

Czytaj więcej o: III Rafako Półmaraton i III Mistrzostwa Polski Energetyków

Na podstawie inf. nadesłanej
publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here