Raciborzanie jeżdżą niesprawnymi pojazdami? Policja podsumowała akcję „SMOG”

Policja.
Policja.

Podczas wczorajszych działań, raciborscy policjanci zatrzymali aż 15 dowodów rejestracyjnych.

27 lipca, w godz. od 6:00 do 22:00, na terenie całego powiatu raciborskiego policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „SMOG”. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery.

- reklama -

W sumie raciborscy stróże prawa skontrolowali 42 pojazdy. Stwierdzili 4 przypadki emisji spalin o nadmiernej toksyczności. 15 kierowcom, w związku z ujawnionymi nieprawidłowościami związanymi ze stanem technicznym pojazdów, zostały zatrzymane dowody rejestracyjne.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Dlaczego tak mało takich kontroli skoro mają dymomierze oraz analizatory spalin to powinno być normą tak jak alco-kontrole 70 PROC.samochodów sprowadzanych przez komisy mają wycięte katalizatory 90 proc ma wycięte filtry dpf w tych pojazdach które je posiadały a badania techniczne jeszcze sie nie spotkałem żeby przez 35 lat jazdy ktoś zmierzył spaliny w aucie w stacji kontroli gdzie robie badania samochodu.Nawet te auta kupione w salonie tzw.krajowe w znacznej mierze są pozbawione katalizatorów bo mechanicy zwłaszcza ci młodzi tną aż furczy bo to niezła kasa czas najwyższy zrobić z tym porządek skoro diagności to olewają to tylko represja policji może wyeliminować te patologie .

  2. Dlatego że jak będzie miał negatywny wynik to pojedzie do innej i tak to się skończy wszystkim w koło powie że tam się czepiają spalin jedż gdzie indziej a stacje kontroli to kombinat do robienia kasy a nie do dbania o ekologię czy bezpieczeństwo mam nadzieję że już nie długo to się zmieni bo bardzo mają byc zaostrzone przepisy oraz nadzór nad stacjami wreszcie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here