Znaczki Turystyczne w Rudach i Kuźni Raciborskiej

zabytkowa kolej waskotorowa rudy

Turyści będą mogli kupić znaczki z Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach i z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Kuźni Raciborskiej.

1 sierpnia miała miejsce premiera dwóch nowych Znaczków Turystycznych. Tym razem kolekcjonerzy mają do zdobycia znaczek Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach, a także Znaczek Okolicznościowy z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Kuźni Raciborskiej.

- reklama -

Czym są Znaczki Turystyczne? To drewniane krążki, które są pamiątką i potwierdzeniem pobytu w miejscach, do których dotarł turysta. Przedstawiają grzbiety gór, biegi rzek, miasta, zamki, pamiątki przyrodnicze, zabytki techniki, jaskinie czy ogrody zoologiczne. Taki pomysł na promocję atrakcyjnych turystycznie miejsc i swojego rodzaju grę dla kolekcjonerów zrodził się w Czechach. W tej chwili można tam zdobyć w sumie 2421 znaczków, a w całej Europie, USA i Rosji jest ich ponad 5200.

W Polsce Znaczek Turystyczny pojawił się w 2004 roku. Wśród 573 krążków znajdują się również takie przedstawiające ciekawe miejsca w naszym regionie, choć jest ich niewiele. Na raciborskim zamku można kupić znaczek nr 171 przedstawiający kaplicę św. Tomasza Becketa i dziedziniec. Tam również oraz w Raciborskim Centrum Informacji można nabyć znaczek nr 170 z Baszty w Raciborzu. Teraz, od 4 sierpnia, na Stacji Kolei Wąskotowej w Rudach można będzie znaleźć znaczek z parowozem Las49. Ponadto przygotowano Znaczek Okolicznościowy upamiętniający 50-lecie nadania praw miejskich Kuźni Raciborskiej, którego pomysłodawcą jest jeden z mieszkańców miasta. Będzie go można kupić od 7 sierpnia w Punkcie Informacji Turystycznej przy MOSiR-ze.

Kolekcjonerzy pozytywnie zareagowali na wiadomość o Znaczku Turystycznym przedstawiającym jedną z największych atrakcji naszego powiatu. Ich zdaniem to dobra reklama, a do Rud zjadą się zbieracze znaczków z całej Polski. – Przy okazji warto pomyśleć nad podobną promocją innych miejsc w naszej okolicy. Mamy parę takich ciekawych miejsc, które warto zaprezentować – mówi jeden z kolekcjonerów z Raciborza.

znaczki turystyczne rudy kuznia raciborska

fot. Anna Łapka, znaczki-turystyczne.pl
/kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here