Wjechał pod pociąg na przejeździe przy czerwonym świetle, po czym zbiegł

0
bełsznica

10 sierpnia, na strzeżonym przejeździe kolejowym w Bełsznicy, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Pociąg relacji Katowice-Chałupki uderzył w przejeżdżający przez przejazd samochód osobowy VW Golf. Kierujący golfem wraz z pojazdem oddalił się z miejsca zdarzenia. Policja poszukuje osób, które były świadkami tego zajścia.

- reklama -

Do tego groźnego zdarzenia doszło w czwartek, około 8.00, na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Kolejowej w Bełsznicy. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW Golf w kolorze ciemnym wjechał na strzeżony przejazd kolejowy wyposażony w sygnalizację świetlną, gdzie sygnalizator nadawał czerwone światło w wyniku czego nadjeżdżający pociąg relacji Katowice-Chałupki, lekko uderzył w przód osobówki. Maszynista w takiej sytuacji nie miał możliwości uniknięcia zderzenia z pojazdem samochodowym, w zasadzie nie miał on szans na zapobiegnięcie wypadkowi. Sprawca zdarzenia, kierujący osobówką oddalił się z miejsca w nieznanym kierunku. Według relacji świadków kierowcą miał być młody mężczyzna w wieki około 30 lat, kierował on samochodem osobowym marki VW Golf typu hatchback w kolorze ciemnym, prawdopodobnie granatowym. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt z obsługi oraz oraz pasażerów pociągu nie ucierpiał. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości maszynisty. Był trzeźwy.

Świadkowie lub osoby posiadające pomocne informacje w tej sprawie proszone są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim pod numerem (32) 45-37-255, 112, 997.

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here