Wysokie stężenie ozonu w powietrzu. Mogą być trudności z oddychaniem

0
pogoda

Zachodzi możliwość przekroczenia wartości progowej 180 µg/m3 dla ozonu w powietrzu. Występuje także ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego 240 µg/m3 -ostrzegają meteorolodzy.

- reklama -

W dniu 11.08.2017 r. (piątek) w aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej ze względu na poziom ozonu jakość powietrza będzie zła; na pozostałym obszarze województwa śląskiego jakość powietrza będzie dostateczna, z możliwością przekroczenia wartości progowej dla jednej godziny wynoszącej 180 µg/m3.
W dniu 12.08.2017 r. (sobota) na całym obszarze województwa ze względu na poziom ozonu jakość powietrza będzie umiarkowana.

Wrażliwe grupy ludności
osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu oddechowego, takie jak astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedma płuc,
osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci,
osoby w każdym wieku aktywnie spędzające czas na wolnym powietrzu,
osoby zdrowe szczególnie wrażliwe na ozon.

Możliwe negatywne skutki dla zdrowia
Osoby podatne na zanieczyszczenie mogą odczuwać podrażnienie układu oddechowego, w tym kaszel, ból gardła, ucisk w klatce piersiowej, ból w klatce piersiowej przy głębokim wdechu. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem. Podczas wysiłku fizycznego mogą pojawić się trudności w oddychaniu (spłycenie oddechu). Przy wysokich stężeniach ozonu w powietrzu zachodzi ryzyko większej podatności na infekcje.

Zalecane środki ostrożności
w przypadku poziomów stężeń 1-godzinnych 181 – 240 µg/m3: unikanie przebywania na otwartej przestrzeni połączonych ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym przez najbardziej wrażliwe grupy ludności, pozostałe osoby powinny ograniczyć długotrwałe przebywanie na otwartej przestrzeni, w szczególności połączonego ze znacznym wysiłkiem fizycznym, w przypadku przekroczenia poziomu 1-godzinnego 240 µg/m3: unikanie przebywania na otwartej przestrzeni przez najbardziej wrażliwe grupy ludności, pozostałe osoby powinny ograniczyć przebywanie na otwartej przestrzeni.

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here