Basia i Sabina, bliźniaczki z Raciborza zapraszają na III RAFAKO Półmaraton

biegi

Zaliczyły już 20 startów na zawodach biegowych w kraju. Teraz trenują przed zbliżającym się III RAFAKO Półmaraton Racibórz. Za sobą mają ponad 311 km i nie zwalniają tempa, choć podkreślają, że start w zawodach, to przede wszystkim dobra zabawa i doskonała motywacja do regularnego treningu.

- reklama -

Bliźniaczki Basia i Sabina z Raciborza gorąco zachęcają do udziału w półmaratonie wszystkich, którzy jeszcze nie dopisali się do listy startowej, a ta zamyka się już niedługo.

Biegają od 5 lat. Początkowo były to treningi wieczorami, kilka razy w tygodniu, na krótkich dystansach. – Od dziecka lubiłyśmy aktywny wypoczynek. Jeździmy na rowerach, chodzimy po górach, dużo spacerujemy. To jednak wciąż było mało. Chciałyśmy jeszcze lepiej zadbać o kondycję i wyrzeźbić sylwetkę. Postawiłyśmy na biegi, bo to najprostsza forma rekreacji – mówi Barbara Piontek z Raciborza.

Apetyt rósł w miarę jedzenia. Dziewczyny swoje hobby zaczęły traktować całkiem poważnie. Kupiły profesjonalne buty do biegania, koszulki techniczne i zaliczały coraz dłuższe dystanse. – Wciąż jednak biegałyśmy późnym popołudniem, a często nawet po zmroku, ponieważ ludzie z naszej dzielnicy, nie końca rozumieli naszą sportową pasję – przyznaje Sabina Piontek.

Po trudnych początkach nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Rówieśniczki bliźniaczek postanowiły przyłączyć się do treningu. Początkowo nieśmiało, aż w końcu dziewczyny zawiązały team Miedonia Fit. Pod takim szyldem zdecydowały się wystartować w Rybnickim Półmaratonie Księżycowym. – Celowo wybrałyśmy bieg nocny, bo do takich byłyśmy przygotowane – mówi z uśmiechem Sabina. Wszystkim startującym z Miedonia Fit udało się szczęśliwie zaliczyć pierwszy ponad 21 km wyścig. Następne były zawody w rodzinnym mieście. Najważniejsze z nich to półmaraton. – W raciborskim półmaratonie bierzemy udział od pierwszej edycji. Dla nas jest wyjątkowy. Raz, że kibicują nam nasi bliscy, znajomi, sąsiedzi, a dwa, to naprawdę super impreza, doskonałe zorganizowana i ze wspaniałą atmosferą – podkreślają bliźniaczki.

Dziewczyny miały ochotę na więcej, więc postanowiły przygotować się do maratonu. Łatwo nie było, ale w maju wzięły udział w Maratonie Opolskim. – Siły trzeba było rozłożyć zupełnie inaczej, niż na połówkach. Ale udało się, kolejny nasz biegowy cel osiągnięty – mówi z dumą Basia.

Siostrzana więź dodaje im powera i motywacji, którą chętnie przekazują wszystkim, którzy chcą tak jak one rozpocząć przygodę z biegami. – Nie zwlekajcie, zapiszcie się już dziś na III RAFAKO Półmaraton Racibórz, dobra zabawa, emocje i wspaniała atmosfera – gwarantowane! – zachęcają biegaczki z Miedonia Fit. Zapisy prowadzone są pod adresem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2891.

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here