Co? Gdzie? Kiedy? Czyli nawigator III RAFAKO Półmaraton Racibórz

3,2,1….start! To już w najbliższą niedzielę odbędzie się III RAFAKO Półmaraton Racibórz. Do startu przygotowuje się ponad 900 zawodników z całej Europy, a nawet odległej Afryki. Jednak raciborski bieg na 21097,5 m, to nie wszystko. Imprezie towarzyszyć będą: piknik rodzinny, bieg charytatywny, występy artystyczne oraz wiele gier, zabaw i konkursów dla najmłodszych.

- reklama -

W niedzielę, 27 sierpnia 2017 roku odbędzie się III RAFAKO Półmaraton Racibórz. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się III Mistrzostwa Polski Energetyków, I Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz bieg charytatywny Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz na rzecz 5,5-letnie Michała Junki, chorującego na przewlekle schorzenie nerek.

4Biegi Racibórz
W projekt ten wchodzą 4 biegi- Nadodrzański, Twardziela, Bieg bez Granic oraz półmaraton. Po zakończeniu każdego, uczestnicy otrzymywali 1 z 4 części medalu. Złożone w całość stworzą niepowtarzalną pamiątkę z Raciborza. Aby odpowiednio wyeksponować medale można dokupić ekspozytor. Jak to zrobić? Informacje znajdziecie na stronie internetowej 4biegiraciborz.pl lub oficjalnym fanpage biegu w portalu Facebook.

Grand Prix Raciborza
Oprócz kompletu medali, zawodnicy, którzy startują we wszystkich 4 biegach walczą również o cenne punkty w kat. Grand Prix Raciborza. Na razie wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajmuje Robert Antczak, a wśród kobiet Anna Szyjka.

Pakiet Startowy
W pakiecie startowym znajduje się m.in.: profesjonalna koszulka techniczna, nr startowy, agrafki, kupon na posiłek regeneracyjny i pasta party oraz wiele niespodzianek. Dodatkowo dla zawodników na trasie przewidziano, m.in.: opiekę medyczną, punkty żywieniowe i odświeżenia oraz napoje izotoniczne. Po dotarciu do mety półmaratończycy będą mogli skorzystać z darmowych masaży.

Koszulka
Na uwagę zasługuje aplikacja na koszulce startowej. Zaprojektowała ją Blanka Majer. 8-letnia uczennica SP 15. Blanka wygrała konkurs na najciekawszą aplikację. Konkurs ogłaszany był w przedszkolach i na terenie aquaparku H2Ostróg dla uczniów najmłodszych klas podstawówki. Projekt przedstawia dwóch zadowolonych biegaczy, którzy zmierzają do mety raciborskiego biegu.

Nagrody dla biegaczy
Dla najlepszych biegaczy przewidziano atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 12 tys. zł. Dodatkowo każdy z zawodników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal, czyli ostatnią cześć projektu 4Biegi Racibórz. Będą przyznawane nagrody w klasyfikacji najszybsza raciborzanka i najszybszy raciborzanin w ramach Mistrzostw Raciborza w Półmaratonie. 50-litrową beczkę piwa z Raciborskiego Browaru otrzymają biegacze najliczniejszej grupy, która pobiegnie w raciborskich zawodach.

Osobne nagrody otrzymają również przedstawiciele szeroko pojętej branży energetycznej, ponieważ równolegle odbywać się będą Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie oraz Zawody o Puchar Prezes RAFAKO S. A., firmy, która jest sponsorem tytularnym wydarzenia.

O nagrody powalczą także nauczyciele i pracownicy oświaty w Mistrzostwach Polski w półmaratonie.

Toyota Aygo- nagrodą w losowaniu
Dla zawodników, którzy pomyślnie ukończą bieg, w zakładanym przedziale czasowym przygotowano losowanie. Każdy ma szansę wygrać samochód, nowiutką, białą Toyotę Aygo.

Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz

Wzorem poprzednich edycji imprezie towarzyszyć będzie akcent charytatywny. Wszyscy, którzy zechcą wspomóc małego raciborzana Michałka mogą wziąć udział w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz na 2,109 km ulicami miasta: Wojska Polskiego, Opawską, Bukową, Warszawską, Wileńską. Na tym dystansie może wystartować każdy, kto biega lub uprawia nordic walking i ukończył 10 rok życia. W tym biegu nie ma limitu liczby startujących. Im więcej osób pobiegnie, tym większą sumę pieniędzy uda się zebrać dla chłopca. Cała uzbierana kwota z zapisów zostanie przekazana Stowarzyszeniu Pracownia Przyszłości w Raciborzu. Stowarzyszenie z kolei uzbierane środki przekaże rodzinie Michałka na leczenie i rehabilitacje. Bieg charytatywny rozpocznie się o godz. 9.00.

Licytacja startowej Jedynki
W portalu Allegro.pl odbyła się licytacja pakietu startowego nr 1. Prowadziło ją Stowarzyszenie Społeczno- Artystyczne „Pracownia Przyszłości”. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację 5,5- letniego Michała Junki zmagającego się z przewlekłym schorzeniem nerek. Licytację wygrała drużyna Easy Run z Raciborza. Wylicytowana kwota wynosi 1,7 tys. zł.

Kids Run
Dla mniejszych dzieci, dla których dystans 2 km jest za długi, wolontariusze zorganizują bieg pod nazwą „Kids Run” na 100 m, który odbędzie się na bieżni SP4 o godz. 10.30. Zapisy prowadzone będą od godz. 10.15 przy bieżni SP4. Liczba miejsc ograniczona do 100 uczestników. Każdy mały zawodnik, który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal.

Piknik rodzinny w miasteczku biegacza
Półmaraton, to nie tylko zawody dla biegaczy długodystansowych, to również wspaniała impreza dla całej rodziny. Piknik rodzinny rozpocznie się już w sobotę popołudniu (26.08). Dla zawodników odbywać się będzie Pasta Party, a dla pozostałych osób, lubiących aktywny wypoczynek Fitness dla Zdrowia z Akademią Fitness. Zajęcia na świeżym powietrzu (teren SP 4) rozpoczną się o godz. 17.00 Treningiem Obwodowym i Pilates Baby. Następnie o godz. 18.00 instruktorki AF zachęcają do udziału w zajęciach z cyklu Zdrowy Kręgosłup. Zakończenie odbędzie się tanecznymi krokami w rytmach Latino. A po zajęciach Latino After Party do późnych godzin wieczornych. Podczas zajęć najmłodszym czas umilać będą animatorki z Crazy Clubu. W niedzielę z samego rana, organizatorzy zaserwują kolejną dawkę atrakcji. Na najmłodszych czekać będzie dmuchany plac zabaw i konkursy z nagrodami. Ponadto gry i zabawy z Crazy Clubem oraz żywe maskotki. Na scenie występować będą młodzi artyści Raciborskiego Centrum Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury.

Oprócz biegaczy, na półmaraton przyjadą goście specjalni

W specjalnie wydzielonej strefie w miasteczku biegowym będzie można spotkać Pawła Januszewskiego, znanego polskiego lekkoatletę, twórcę ogólnopolskiej akcji „Biegam bo Lubię”. Sebastiana Wątrobę, aktora seriali paradokumentalnych kryminalnych. Zadebiutował w słynny W11- Wydział Kryminalny. Teraz możemy oglądać go w serialu Kryminalni na TVP 1. Wśród zaproszonych gości będą także: zapaśnicy Ryszard Wolny złoty medalista z Atlanty i jego syn Mateusz, dobrze rokujący młody sportowiec.

Biuro Zawodów
Biuro Zawodów mieścić się będzie w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 9. Tam już w sobotę (26 sierpnia) od godz. 16.00 do 20.00 odbywać się będzie weryfikacja zawodników, wydawanie pakietów zawodniczych wraz z numerami startowymi oraz zapisy (w przypadku wolnych miejsc). Natomiast dalsza weryfikacja i wydawanie numerów startowych odbywać się będzie od samego rana (27 sierpnia) w godz. 7.00 – 9.00.

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here