Moc atrakcji podczas jubileuszowego Raciborskiego Pikniku Modelarskiego

raciborski piknik modelarski

Pokazy spadochroniarzy, prezentacja niezwykłych latających modeli i wielka bita powietrzna – to wszystko już w niedzielę na wałach.

W niedzielę 10 września na wałach przy kanale Ulga odbędzie się X Jubileuszowy Raciborski Piknik Modelarski. Wezmą w nim udział pasjonaci modelarstwa z Polski i Czech, a na gości będzie czekało mnóstwo atrakcji.

- reklama -

Mimo że w mieście nie ma lotniska ani aeroklubu, miejscowi pasjonaci lotnictwa założyli Stowarzyszenie Skrzydlaty Racibórz i 10 lat temu postanowili zaprezentować mieszkańcom swoją pasję. Piknik okazał się dobrym pomysłem i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do Raciborza zaczęli zjeżdżać modelarze z całej Polski, a nawet Czech. Jubileuszowa edycja będzie jeszcze bardziej specjalna. – W tym roku mamy co najmniej dwa powody do świętowania. Po pierwsze, to już 10. edycja pikniku, po drugie nasze miasto obchodzi zacny jubileusz 800-lecie nadania praw miejskich. Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby tegoroczny program pikniku był wyjątkowy – zapowiada Maciej Musioł, przedstawiciel raciborskiego stowarzyszenia Skrzydlaty Racibórz. Zaplanowano m.in. spotkanie modelarzy z Polski i Czech, którzy zaprezentują swoje starannie przygotowane dzieła. Będzie można podziwiać różne modele szybowców z napędem silnikowym i elektrycznym, ponadto helikoptery, samoloty akrobacyjne, jak i wspaniałe repliki z I i II wojny światowej. Pokazy uświetnią skoki spadochroniarzy oraz bardzo widowiskowa bitwa powietrzna. Odbędą się również wyścigi dronów. Dodatkowo na raciborskim niebie unosić się będzie samolot z przypiętym banerem, przypominającym mieszkańcom, że ich miasto obchodzi zacny jubileusz.

Poprzednie edycje pokazały, że piknik modelarski to nie tylko gratka dla miłośników lotnictwa, ale wspaniały pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną i najbliższymi. Imprezie będzie towarzyszył także akcent charytatywny. Odbędzie się zbiórka na rzecz niepełnosprawnego Łukasza Kądziołki, którego pojazd dający mu możliwość samodzielnego poruszania się, spłonął w czerwcu tego roku.

piknik modelarski raciborz

fot. Archiwum Skrzydlaty Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here