Zawodnicy klubu Łamator walczyli w Czarnogórze [ZDJĘCIA]

Łamator Racibórz zawody
Łamator

Raciborzanie reprezentowali Polskę w zawodach Pucharu Świata U15 i Balkan Open w Czarnogórze.

W dniach 20.09 – 25.09 w stolicy Czarnogóry odbył się Puchar Świata U15 oraz Balkan Open juniorów młodzieżowców i seniorów w Ju Jitsu sportowym. W turnieju udział wzięło ponad 700 zawodników z 20 krajów. Polska po Rosji i Grecji była trzecią ekipą pod względem ilości startujących zawodników. Wyjazd zorganizowany został przez Śląski Związek Ju Jitsu.

- reklama -

Wśród reprezentantów naszego kraju na Pucharze Świata w Podgoricy znalazło się dwóch zawodników raciborskiego klubu Brazylijskiego Jiu Jitsu Łamator. Krzysztof Mucha i Filip Beska wystartowali w w kategoriach -41 kg i -45 kg. Raciborzanie niestety ulegli na punkty swoim przeciwnikom i nie zakwalifikowali się do finału, mając za sobą walki z bardzo mocnymi zawodnikami, miedzy innymi z Rosji, Rumunii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Obaj zawodnicy dali z siebie wszystko, ale niestety brakło im szczęścia. Filip Beska znalazł się na 7 pozycji.

Sam fakt zakwalifikowania się do Reprezentacji Polski był dla nich oraz trenerów ogromnym wyróżnieniem i mają nadzieję, że następnym razem uda się powalczyć o medal. W Pucharze Świata Polacy zdobyli w sumie 10 medali : 1 złoty, 2 srebrne oraz 7 brązowych. W rankingu medalowym całego turnieju Polska uplasowała się na 7 miejscu na 20 krajów.

Zadanie publiczne dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Klub Łamator Racibórz pragnie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc do przygotowań zawodników do turnieju oraz Miastu Racibórz za wsparcie.

Fot. Łamator

oprac. /AP/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here