Koło naukowe pedagogów na 1. Interdyscyplinarnym Kongresie Akademickiego Ruchu Naukowego Ikona 2017

Koło naukowe pedagogów na 1. Interdyscyplinarnym Kongresie Akademickiego Ruchu Naukowego Ikona 2017
Koło naukowe pedagogów na 1. Interdyscyplinarnym Kongresie Akademickiego Ruchu Naukowego Ikona 2017

Studentki Edukacji Elementarnej raciborskiej PWSZ: Aleksandra Hluchnik (przewodnicząca Koła Naukowego Pedagogów) oraz Patrycja Trzcińska (członkini Koła) wraz z opiekunem dr Gabrielą Kryk – dyrektorem Instytutu Studiów Edukacyjnych wzięły udział w 1. Interdyscyplinarnym Kongresie Akademickiego Ruchu Naukowego, który odbył się 17-19 listopada 2017 r. w reprezentacyjnych budynkach przy stołecznym Trakcie Królewskim.

- reklama -

Pierwszego dnia w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej miało miejsce uroczyste otwarcie Kongresu w którym uczestniczyli: Jarosław Gowin – wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Marcin Pałys – rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Adam Myjak – rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Robert Pawłowski – prezes Funduszu Pomocy Studentów. Wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował założenia zmian prawa, które wpłyną na sytuację studentów i start kariery naukowej. Dr Tomasz Rożek (Sonda2 w TVP, Radio eM, Gość Niedzielny) przeprowadził wykład na temat popularyzacji nauki, natomiast Bartłomiej Banaszak (naczelnik Wydziału Analiz i Strategii w Departamencie Nauki MNiSW) mówił o środkach publicznych, na które mogą liczyć najmłodsi naukowcy. Spotkanie zakończył program kulturalno-integracyjny.

Drugi dzień Kongresu IKONA 2017 odbywał się w salach Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Poświęcony był szkoleniom nt:

  • Pozyskiwania środków na realizację projektów naukowych.
  • Zarządzania czasem, zespołem i projektem podczas realizacji przedsięwzięć naukowych.
  • Prezentacji wyników działalności naukowej.

Kongres zakończył się 19 listopada 2017 r. Galą Akademicką na Zamku Królewskim w Warszawie, na której zostały wręczone nagrody w Konkursie StRuNa 2017 oraz nagrody środowiska doktoranckiego ProDok 2017 i ProPAN 2017. Całość umilił występ kwartetu smyczkowego z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Wydarzeniu przyświecał dobry „duch nauki”.

publ. /ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Ja bym się wstydził pokazywać publicznie z p. Gowinem. Polityczny „kameleon”. Zmienia barwy i poglądy w zależności od kierunku „politycznego” wiatru. Nawet jego byli współpracownicy odcinają się od niego.
    Moja rada do młodzieży: należy bardzo uważać, ponieważ gównem łatwo się pobrudzić ale ciężko je zmyć…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here