Spotkania, koncerty, warsztaty – Festiwal Strefa Chwały i wyjątkowi goście

Spotkania, koncerty, warsztaty – Festiwal Strefa Chwały i wyjątkowi goście

Zimowa edycja Festiwalu Strefa Chwały odbędzie się pod hasłem „Rodzina gwarantem bezpieczeństwa”. W programie m.in. spotkania z biskupem Andrzejem Czają, Radkiem Pazurą czy Wandą Półtawską. Do tego dobra muzyka w wykonaniu New Life’m, Albo i Nie, Paxu, Opolskiego Uwielbienia.

- reklama -

 

Już 9 grudnia w opolskim Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym, a 10 grudnia w raciborskim Klasztorze Annuntiata odbędzie się Festiwal Strefa Chwały pod hasłem „Rodzina gwarantem bezpieczeństwa”.

Po pierwsze ludzie, po drugie rozmowa, po trzecie spotkania. Zimowa edycja Festiwalu Strefa Chwały odbędzie się pod hasłem „Rodzina gwarantem bezpieczeństwa”. Dwudniowe wydarzenie, tym razem odbędzie się w Opolu i Raciborzu. Mimo że w dużej mierze tworzą je osoby ściśle związane z ruchem chrześcijańskim, w imprezie będzie mógł wziąć udział każdy zainteresowany. Wstęp jest bezpłatny.

Pierwszy dzień imprezy, to przede wszystkim spotkania ze znakomitymi ludźmi. Wśród zaproszonych gości będą: Andrzej Czaja, biskup ordynariusz diecezji opolskiej; popularny polski aktor Radek Pazura, partner Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego – działa na rzecz niesienia pomocy potrzebującym – m.in. Jadłodajni na Miodowej w Warszawie. Następnie Magda Korzekwa- Kaliszuk, dyrektor CitizenGo; Monika i Marcin Gomułkowie autorzy popularnego bloga dla małżeństw i rodzin „Początek Wieczności”. Andrzej Bujnowski OP dominikanin, od lat związany z animacją sceny muzyków chrześcijan, założyciel zespołu Deus Meus, inicjator spotkań dla muzyków w Ludźmierzu, które następnie rozwinęły się w inicjatywę „Strefa Chwały”. Panele dyskusyjne poprowadzi Paulina Guzik, dziennikarka, wykładowca akademicki, prowadząca program „Między niebem a ziemią” w TVP1.

Strefa Chwały, to również dużo ciekawej muzyki. Dla przybyłych zagrają m.in.: New Life’m, Albo i Nie, Pax, Skład Opolskiego Uwielbienia. Równolegle do programu głównego odbywać się będą warsztaty dla młodzieży. Poprowadzą je przedstawiciele Młodzieżowego Klubu Środowiskowego „Grupka z Krakowa”. Dodatkowo zabawy dla dzieci z animatorami, spowiedź św., konsultacje – możliwość rozmowy z psychologiem, osobami prowadzącymi terapie dla małżeństw, ze specjalistami prowadzącymi profilaktykę w zakresie zagrożeń współczesnego człowieka, jak również możliwość rozmów z prelegentami. Dla wszystkich przybyłych dostępna będzie „MuzaCafe”, czyli kawiarenka i księgarnia. Szczegółowy plan wydarzenie znajduje się na plakatach i stronie internetowej: http://www.bezpiecznerodziny.pl/.

W niedzielę, 10 grudnia w Raciborzu, w klasztorze Annuntiata odbędzie się spotkanie dla małżeństw i rodzin, poprowadzi je m.in. dr Wanda Półtawska. Polska lekarka, doktor nauk medycznych oraz specjalista w dziedzinie psychiatrii. Profesor Papieskiej Akademii Teologicznej, harcerka, działaczka pro-life. Podczas II wojny światowej, dr Półtawska więziona była w niemieckim obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. Bliska przyjaciółka Jana Pawła II, obecna przy jego śmierci. Dama Orderu Orła Białego. Spotkanie z tą niezwykłą osobą również jest bezpłatne.

Festiwal odbywa się dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Zobacz również: Rodzina gwarantem bezpieczeństwa – spotkanie ludzi nowej kultury

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here