Finał powiatowego konkursu „Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego” [ZDJĘCIA]

Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego.
Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego.

To już dziesiąta edycja konkursu, który na stałe wpisał się w kalendarz działań na rzecz bezpiecznej pracy w rolnictwie i ochrony środowiska naturalnego.

13 grudnia na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się finał X edycji powiatowego konkursu „Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego”. Udział wzięli uczniowie 13 szkół gimnazjalnych z powiatu raciborskiego. Do drugiego etapu przystąpiło 39 finalistów wyłonionych w etapach szkolnych. Test, jak co roku, składał się z 40 pytań. O zwycięstwie w konkursie decydowała liczba zdobytych punktów i czas rozwiązania wszystkich zadań. W trakcie oczekiwania na końcowe rezultaty uczestnicy zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

- reklama -

Laureaci w kategorii indywidualnej:
1. Daniel Herzog (Gimnazjum Bieńkowice)
2. Kinga Zisch (Gimnazjum Bieńkowice)
3. Patryk Kaszny (Gimnazjum Krzanowice)

Laureaci w kategorii drużynowej:
1. Gimnazjum Bieńkowice
2. Gimnazjum Kornowac
3. Gimnazjum Rudnik

Idea konkursu zrodziła się z inicjatywy Powiatowej Komisji ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie. Jego celem jest propagowanie zasad ochrony zdrowia i życia w procesie pracy rolniczej wśród młodzieży gimnazjalnej naszego powiatu, jak również promocja bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych. Organizatorami konkursu byli: Placówka Terenowa KRUS Oddziału Regionalnego w Częstochowie, Powiat Raciborski oraz Śląska Izba Rolnicza w Katowicach.

fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here