Raciborskie Centrum Kultury i Teatr Capitol zapraszają na „Przekręt (nie)doskonały”

"Przekręt (nie)doskonały", czyli kto widział Pannę Flint? Fot. Teatr Capitol

Polską prapremierę komedii autorstwa mistrzów gatunku: Donalda Churchilla i Petera Yeldhmana wyreżyserował Andrzej Rozhin. Na scenie wystąpią: Joanna Moro, Rafał Cieszyński, Jacek Kopczyński, Michał Piela, Dorota Chotecka, Maria Dejmek. 

- reklama -

 

„Przekręt (nie)doskonały”, czyli kto widział Pannę Flint? to smakowity kąsek dla wielbicieli komedii. Poszukiwanie na zwiększenie zysków może prowadzić do wielu zaskakujących zdarzeń. Zwłaszcza, gdy metody na pomnożenie pieniędzy nie do końca są uczciwe. Co może się wydarzyć, gdy przekręt wyjdzie na jaw? Kto jest przyzwoity, a kto oszukuje? I kim właściwie w tej intrydze jest Panna Flint?

Seria błyskotliwych żartów i nagłych zwrotów akcji w brawurowym wykonaniu lubianych aktorów to gwarancja doskonałej zabawy. Splot zaskakujących zdarzeń zachwyca humorem i dowcipem. A wszystko za sprawą pewnej tajemniczej Panny Flint, od której zaczyna się wielki przekręt finansowy.

Polską prapremierę komedii autorstwa mistrzów gatunku: Donalda Churchilla i Petera Yeldhmana wyreżyserował Andrzej Rozhin. W spektaklu występują znakomici aktorzy, scenografię zaprojektowała Dorota Banasik, a przepiękne kostiumy są autorstwa Doroty Roqueplo. Całość sprawia, że widzowie mają okazję zobaczyć przedstawienie najwyższej próby. Czy bohaterowie znaleźli sposób na doskonały przekręt? A jeśli tak,to jaki?

Światowa premiera klasycznej komedii odbyła się w Theatre Royal Windsor w 1984 roku i od tego czasu praktycznie nie schodzi z afisza. Ogromny sukces spektaklu zaowocował tłumaczeniem tekstu na 15 języków. Pomimo upływu czasu temat przekrętów jest wciąż aktualny. Na pierwszych stronach gazet jest coraz więcej nagłówków o aferach i malwersacjach finansowych z politykami, urzędnikami i celebrytami w rolach głównych. Podobnie jest w przedstawieniu.

OBSADA:

– RAFAŁ CIESZYŃSKI (Z FILMU „OJCIEC MATEUSZ),
– JOANNA MORO (Z FILMU M.IN.”ANNA GERMAN”),
– JACEK KOPCZYŃSKI (Z FILMU M.IN.”M JAKMIŁOŚĆ”),
– MICHAŁ PIELA (M.IN. Z FILMU „OJCIEC MATEUSZ”),
– DOROTA CHOTECKA,
– MARIA DEJMEK.

Reżyseria – Andrzej Rozhin
Przekład – Klaudyna Rozhin
Scenografia – Dorota Banasik
Kostiumy – Dorota Roqueplo
Teksty piosenek – Michał Wojnarowski
Muzyka – Mateusz Dębski
Piosenka „FISKUS” tekst i muzyka Igor Jaszczuk
Piosenka „SKOK NA KASĘ” tekst Michał Wojnarowski, muzyka MateuszDębski
Opracowanie muzyczne – Agnieszka Putkiewicz
Asystent reżysera Dorota – Semeryt
Kierownik produkcji – Ala Tomczok

„Przekręt (nie)doskonały”, czyli kto widział pannę Flint? będzie można zobaczyć w RCK przy ul. Chopina 25 lutego. Spektakl rozpocznie się o godz. 16:00. Bilety w cenie 75 i 90 zł. Bilety grupowe: tel. 608 587 192.

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here