Raciborscy policjanci zorganizowali zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt [ZDJĘCIA]

Policja Racibórz: Mundurowi zorganizowali zbiórkę dla poopiecznych raciborskiego schroniska

Ponad 150 kg karmy dla czworonogów i pakiet specjalistycznej karmy dla zwierząt przechodzących rekonwalescencję raciborscy mundurowi przekazali na rzecz schroniska w Raciborzu.

Raciborscy policjanci, wspólnie z pracownikami cywilnymi komendy, aktywnie zaangażowali się w akcję pomocy bezdomnym zwierzakom. W komendzie przeprowadzona została zbiórka dobrowolnych datków, za które udało się zakupić ponad 100 kg suchej karmy i 50 puszek mokrej karmy. Dary zostały przekazane do schroniska przez Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu insp. Łukasza Krebsa w towarzystwie inicjatorów zbiórki – Mai Kasprzykowskiej, Izabeli Cyrus oraz kom. Mirosława Szymańskiego.

- reklama -

– Raciborskim mundurowym bardzo bliski jest temat odpowiedzialności właścicieli wobec zwierząt domowych (…). Mundurowi, podczas wizyty w schronisku dla zwierząt, poruszyli problematykę znęcania się nad zwierzętami oraz zwrócili uwagę na zjawisko bezdomności zwierząt, a także na możliwości niesienia im pomocy. Stróże prawa przedstawili także działalność policji na rzecz praw zwierząt i wykorzystanie takich narzędzi, jak Zielone Strefy, Aplikacja Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane przez obywateli do zgłaszania niepokojących zjawisk związanych ze zwierzętami i ich niehumanitarnym traktowaniem – wyjaśnia raciborska policja.

Jednocześnie mundurowi informują o stworzeniu adresu poczty elektronicznej – [email protected], na który przekazywać można wszelkie informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt, poprzez m.in. ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem.

– Każdy z nas powinien pamiętać, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę – przypomina raciborska policja.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj