Sukces uczniów z Nędzy w ogólnopolskich konkursie „Zdrowo jem, więcej wiem!”

zdrowo jem nedza
Uczniowie klasy Ia ze Szkoły Podstawowej w Nędzy.

Witalinki ze Szkoły Podstawowej w Nędzy zajęły trzecie miejsce w pierwszym etapie ogólnopolskiego konkursu dotyczącego zdrowego stylu życia.

Uczniowie klasy Ia ze Szkoły Podstawowej w Nędzy odnieśli sukces w ogólnopolskim konkursie pod nazwą „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Grupa Witalinki pod kierunkiem wychowawczyni Sylwii Linek pokonała 321 klas z całej Polski, zajmując w pierwszym etapie trzecie miejsce. Jury działania uczniów z Nędzy oceniło bardzo wysoko, przyznając im 481 punktów na 500 możliwych.

- reklama -

Konkurs „Zdrowo jem, więcej wiem!” adresowany do uczniów klas I-III, ale również do nauczycieli, opiekunów i rodziców. Głównym celem programu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych, obszerna i kompleksowa edukacja dotycząca zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Program powstał w trosce o zdrowie młodego pokolenia i ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Uczniowie pracowali z ogromnym zaangażowaniem, podejmując szereg wyzwań. Zadania konkursowe polegały m.in. na przeprowadzeniu lekcji o zdrowym odżywianiu i konkursów. Wszystko trzeba było udokumentować i przesłać do organizatorów. Konkurs podzielony jest na trzy etapy: jesienny, zimowy i wiosenny. W grudniu zakończył się etap jesienny. Obecnie Witalinki z zapałem przystępują do drugiego etapu zimowego.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here