Pościg ulicami Rybnika i Rydułtów. Policja zatrzymała 50-latka

Pościg ulicami Rybnika i Rydułtów. Policja znalazła mieszkańca Rydułtów
Pościg ulicami Rybnika i Rydułtów. Policja znalazła mieszkańca Rydułtów

Mieszkaniec Rydułtów, który na początku zeszłego roku stracił prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, 11 stycznia nie zatrzymał się do kontroli drogowej na terenie gminy Gaszowice. Policjantom nie udało się wówczas zatrzymać rydułtowianina. Podczas ucieczki potrącił jednego z policjantów.

- reklama -

 

11 stycznia policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy pełnili służbę na terenie gminy Gaszowice. Jak podaje policja – około godz. 16.20, na ulicy Radoszowskiej w Szczerbicach, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego volkswagenem passatem. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania się, dawanych przez umundurowanych stróżów prawa poruszających się oznakowanym radiowozem, kierujący za wszelką cenę usiłował uniknąć kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, który przeniósł się na ulice Rybnika, a następnie do Rydułtów na ulicę Piecowską. Właśnie na tej ulicy uciekinier zjechał na pobocze i zatrzymał pojazd. Gdy policjanci wyszli z radiowozu, chcąc go zatrzymać, ten gwałtownie ruszył i potrącił jednego z mundurowych. W celu zatrzymania kierującego, drugi z policjantów użył broni służbowej, oddając kilka strzałów w stronę pojazdu. Kierowca passata uciekł. Mundurowi zapamiętali jednak numery rejestracyjne pojazdu, co w trackie dalszych czynności pozwoliło na ustalenie właściciela pojazdu. Ranny policjant trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Po udzieleniu pomocy lekarskiej, opuścił szpital.

Z kolei na miejsce zostały skierowane kolejne patrole oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. – Rozpoczęły się poszukiwania kierującego passatem. Do późnych godzin nocnych w czynnościach brali udział rybniccy i wodzisławscy policjanci, a także mundurowi z oddziału prewencji policji w Katowicach i przewodnicy z psami tropiącymi. Samochód, którym uciekał sprawca potrącenia policjanta, został odnaleziony przez rybnickich mundurowych na terenie Rydułtów – podaje policja.

Za zgodą prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śl., policja opublikowała wizerunek oraz dane mężczyzny. Jak podkreślają mundurowi – 50 -letni mężczyzna, będący mieszkańcem Rydułtów, jest znany policji. – Na początku zeszłego roku stracił on prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim do czerwca 2021 roku – wyjaśnia komenda.

50-letni mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych dzisiaj, 13 stycznia. – Po publikacji wizerunku sprawcy potrącenia, otrzymaliśmy wiele telefonów od mieszkańców, które potwierdzały nasze informacje, o tym że mężczyzna nadal przebywa na terenie Rydułtów. Dzisiaj rano poszukiwania zostały wznowione. Na trop mężczyzny wpadli dzielnicowi z rydułtowskiego komisariatu, doskonale znający swój rejon. Mężczyzna ukrywał się w pomieszczeniu gospodarczym na terenie prywatnej posesji, bez wiedzy właścicieli – informuje policja. W poszukiwania 50-latka zaangażowani byli rybniccy i wodzisławscy policjanci oraz mundurowi z oddziału prewencji policji w Katowicach i przewodnicy z psami tropiącymi. Mężczyzna trafił do aresztu. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

źródło: KMP Rybnik, KWP Katowice, KPP Wodzisław Śl.

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here