Ścieżka rowerowa do Łężczoka. Początek realizacji w tym roku

0
lezczok raciborz
Łężczok. Fot. UM Racibórz.

Prezydent Miasta spotkał się z przedstawicielami Nadleśnictwa Rudy Raciborskie i omawiał szczegóły planowanej inwestycji. W pierwszym etapie mają zostać rozpoczęte prace nad drogą dojazdową oraz prace nad obiektami mostowymi. Uporządkowany zostanie także teren pod parking.

Mieszkańcy Raciborza wielokrotnie podkreślali, że brakuje ścieżki rowerowej w kierunku Łężczoka. W tym roku Urząd Miasta rozpocznie jej realizację. Z uwagi na to, że rezerwat położony jest w dość dużej odległości od miasta, przy ścieżce planowany jest także niewielki parking. – Przybliżenie Łężczoka mieszkańcom nie oznacza jednak w żadnym razie chęci zmiany tego przepięknego miejsca. W dalszym ciągu będzie to pełen naturalnego życia las, w którym człowiek ma być tylko sporadycznym gościem. To przecież miejsce, w którym właśnie dzięki przyrodzie można wyciszyć się i „podładować baterie” – podkreśla UM Racibórz.

- reklama -

We wtorek Prezydent Miasta Mirosław Lenk spotkał się z przedstawicielami Nadleśnictwa Rudy Raciborskie i omawiał szczegóły planowanej inwestycji. W pierwszym etapie ma zostać rozpoczęte prace nad drogą dojazdową oraz prace nad obiektami mostowymi. Uporządkowany zostanie także teren pod parking.

Rezerwat Łężczok to jeden z największych skarbów Ziemi Raciborskiej. Lasy kryją w sobie niezmierzone bogactwo fauny i flory. Większość drzew w rezerwacie ma ponad 100 lat. Ocenia się, że znajduje tu dla siebie ponad połowa gatunków ptaków, które żyją w Polsce. W kniei spotkać można kunę, tchórza i borsuka. W leśnym poszyciu żeruje kumak i traszka. Na całym Górnym Śląsku jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie człowiek może twarzą w twarz stanąć z pierwotną twarzą przyrody i cieszyć się spokojem, ciszą przeplataną odgłosami natury. Jest to miejsce, które wielu raciborzan wybiera na weekendowe miejsce odpoczynku, by tam odetchnąć od zgiełku miasta, odstresować po całym tygodniu pracy zawodowej. Wielu mieszańców Raciborza ceni sobie piesze wędrówki po rezerwacie lub wsiada na rower, by ścieżką rowerową przejechać się po leśnych ostępach.

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here