Budimex – nowy wykonawca Zbiornika Racibórz urządza bazę na terenie Rafako

Biura Budimexu na terenie Rafako
Biura Budimexu na terenie Rafako

Budimex, wykonawca w sektorach infrastruktury budownictwa przemysłowego i energetycznego ulokował biura na terenie raciborskiej spółki energetycznej.

 

- reklama -

Do redakcji wpłynęło zapytanie dlaczego budynek, który miał być siedzibą nowego wykonawcy Zbiornika Racibórz nie jest jeszcze zagospodarowywany. Przypomnijmy, że poprzedni wykonawca Zbiornika Racibórz, firma Dragados, posiadał swoją bazę nieopodal budowy, w Raciborzu-Brzeziu, na wysokości wjazdu na teren budowy przy ul. Brzeskiej. Równolegle do rozstrzyganego przetargu ponowne na tym terenie zaczęto budować budynki z kontenerów (poprzednia konstrukcja została rozebrana po tym jak z placu budowy zszedł Dragados). Tymczasem w przetargu wyłoniono wykonawcę a budynki nie są zagospodarowane. Zaś w ostatnim okresie pojawił się na nim napis: pomieszczenia do wynajęcia.

Teren w Brzeziu nie należy do RZGW ani też nie jest w jego zarządzaniu. W budynek z kontenerów zainwestował lokalny przedsiębiorca, który proponował Budimexowi teren pod bazę na czas budowy zbiornika. Budimex jednak zdecydował o wynajęciu innych pomieszczeń na swoją bazę. Właściciel budynku utrzymuje, że nadal przeznaczenie ma związek z budową zbiornika gdyż oferowany jest firmom podwykonawczym oraz jako hotel dla ich pracowników.

Natomiast Budimex zdecydował się na utworzenie bazy na terenie Rafako s.a. gdzie obecnie trwa zagospodarowanie pomieszczeń przy głównym biurowcu i parkingu raciborskiej firmy.

Ciekawostką jest fakt, że wynajmowane pomieszczenia biurowe należą do Rafako s.a., dla którego Budimex w wielu obszarach stanowi konkurencję (konkurował również z Rafako w przetargu na dokończenie budowy zbiornika). Nie mamy potwierdzenia czy wynajęcie pomieszczeń Budimexu na terenie Rafako ma jakikolwiek związek ze współpracą obydwu firm.  Z posiadanych informacji wynika jednak, że lokalizacja bazy na terenie konkurencji ma charakter przypadkowy.

Jak dowiaduje się redakcja w RZGW, prace na terenie zbiornika powinny się rozpocząć na początku lutego.

Siedziba bazy Budimexu mieści się na terenie Rafako, tuż obok biurowca zarządu.

Barak inwestycyjny – tak potocznie nazywany jest w Rafako budynek obok strzelnicy, mieszczący się pomiędzy biurowcem zarządu oraz tzw. starą dyrekcją.

Baza Budimex w Raciborzu
Budynek przy ul. Brzeskiej, obecnie do wynajęcia.

 

/i/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here