Trwają wielkie porządki na łowisku Mały Łęg

0
Nędza, Łęg: Wędkarze przygotowują się do nowego sezonu

Prace adaptacyjno-porządkowe mają przygotować teren tak, by stał się wygodnym i bezpiecznym miejscem wypoczynku.

Łowisko wędkarskie w pobliżu miejscowości Łęg, na terenie gminy Nędza, to urokliwe miejsce, położone pomiędzy wałem a rzeką Odrą. Stanowi je kilka niewielkich, bardzo malowniczych akwenów, systematycznie zarybianych i utrzymywanych w czystości przez Koło PZW nr 46 przy SGL Carbon Polska S.A. w Raciborzu, sprawujące formalną opiekę nad tym terenem.

- reklama -

Obecnie koło rozpoczyna kolejny rok swojej działalności. W tej chwili trwają porządki na nowym łowisku, tzw. Małym Łęgu, a już wczesną wiosną planowany jest kolejny, trzeci etap naprawy dróg dojazdowych na łowiskach.

Na lutowym zebraniu zarząd koła podjął decyzję o zakupie profesjonalnego namiotu, który poprawi jakość organizowanych imprez. Wędkarze ustalili też bogaty kalendarz zawodów wędkarskich i imprez rekreacyjnych.

– Zaplanowaliśmy akcję wiosennego zarybiania naszych akwenów oraz wiosenny czyn społeczny. Trwają egzaminy dla nowych członków oraz akcja pobierania składek. Być może po raz kolejny z rzędu liczba wędkarzy zrzeszonych w naszym kole wzrośnie. Zaprosiliśmy do systemowej współpracy wiele instytucji, wliczając w to nasz macierzysty zakład pracy oraz patronacki sklep wędkarski Nemo. Pomoże to w pozyskiwaniu środków na naszą bieżącą działalność – opowiada prezes koła, Piotr Ćwik.

Przy tej okazji, wędkarze przypominają też i zachęcają do wnoszenia opłat członkowskich na zbliżający się, nowy sezon.

publ. /k/
Fot. UG Nędza

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here