Raciborski Półmaraton i Bieg Bez Granic walczą o tytuł Złotego Biegu

0
x bieg bez granic (75)
X Bieg Bez Granic.

Po raz kolejny w plebiscycie organizowanym przez maratonypolskie.pl rywalizuje Rafako Półmaraton Racibórz. Nominowany jest też Bieg Bez Granic.

Dziś, 14 lutego, rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie Złoty Bieg 2017, którego organizatorem jest portal maratonypolskie.pl. O tytuł po raz kolejny powalczy Rafako Półmaraton Racibórz. W tym roku dołączył do niego również Bieg Bez Granic. Głosowanie potrwa do 21 lutego na stronie maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=14&action=16&code=2.

- reklama -

Wybory odbywają się za pomocą tzw. drabinek, czyli poprzez ułożenie uczestników biegów swoich list startowych w kolejności od najlepszego biegu do najsłabszego. Organizatorzy biegów zachęcają do oddawania głosów.

Rafako Półmaraton Racibórz to największa impreza sportowa w mieście. Dotąd odbyły się trzy edycje. W samą organizację półmaratonu co roku zaangażowanych było blisko 400 osób. Zawodnikom zapewniono profesjonalną rozgrzewkę, kurtyny wodne, wodopoje, punkty żywnościowe, odświeżenia, posiłek regeneracyjny, a przyjezdnym darmowe noclegi i przejazdy komunikacją miejską. Zadbano również o program artystyczny, animacje dla najmłodszych oraz atrakcyjne nagrody dla zwycięzców i uczestników biegu. Przedsięwzięcie było dużym wyzwaniem, ale zakończyło się sukcesem, o czym świadczą pozytywne komentarze uczestników, a także liczne nagrody. W 2016 r. Rafako Półmaraton Racibórz zdobył m.in. pierwsze miejsce w kategorii Półmaratony kameralne – poniżej 1000 uczestników, drugie miejsce w kat. Biegi duże 500-999 uczestników, drugie miejsce w kat. Biegi w miastach 25000-100000 mieszkańców, pierwsze miejsce w kat. Biegi organizowane przez Urzędy Miast, Gminy, OSiR-y. Ponadto zapisał na swoim koncie pierwsze miejsce w kat. Najlepsze biegi w woj. śląskim. W 2015 roku bieg zajął pierwsze miejsce w kat. Debiut organizacyjny, drugie miejsce w kat. Półmaratony kameralne – poniżej 1000 uczestników, drugie miejsce w kat. Biegi duże 500-999 uczestników, drugie miejsce w kat. Najlepsze biegi w woj. śląskim, trzecie miejsce w kat. Biegi w miastach 25000-100000 mieszkańców oraz trzecie miejsce w kat. Biegi organizowane przez Urzędy Miast, Gminy, OSiRy.

W tym roku w plebiscycie startuje również X Bieg bez Granic. Impreza ta co roku odbywa się 3 maja. Zawodnicy do pokonania mają 10 km centralnymi ulicami miasta.

Oba biegi wchodzą w skład projektu 4Biegi Racibórz. Organizatorami przedsięwzięcia są Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym półmaratonu firma RafakoS.A. Tegoroczną edycję półmaratonu zaplanowano 26 sierpnia.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here