Policjanci w CKZiU nr 2 mówili o bezpieczeństwie w internecie [ZDJĘCIA]

Policja Racibórz: W "Mechaniku" o bezpieczeństwie w internecie

Jednym z poruszonych przez mundurowych tematów było bezpieczne korzystanie z portali społecznościowych.

Wczoraj, tj. 21 lutego, komisarz Mirosław Szymański i młodszy aspirant Edyta Mazur spotkali się z młodzieżą w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu. Podczas spotkania, mundurowi opowiadali m.in. o tym, jak umiejętnie i bezpiecznie korzystać z internetu oraz telefonów komórkowych.

- reklama -

Obecnym na prelekcji słuchaczom przypomniano, jak ważny jest zdrowy rozsądek w korzystaniu z z portali społecznościowych, a także, że korzystanie z tego typu portali do trzynastego roku życia dozwolone jest wyłącznie pod nadzorem opiekunów. Policjanci ostrzegali przed lekkomyślnym zamieszczaniem w internecie swoich zdjęć i danych osobowych oraz przed umawianiem się z nieznajomymi.

Podczas prelekcji, przy okazji omawiania tematu dotyczącego szacunku do innych w sieci, policjanci poruszyli też temat wzajemnych relacji uczniów podczas codziennych spotkań w szkole i poza nią. Starano się wyczulić młodych ludzi na właściwe, przede wszystkim kulturalne zachowanie oraz szacunek do rówieśników. Aby zobrazować omawiany temat, funkcjonariusze wykorzystali prezentację multimedialną i specjalnie nagrany film.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj