Mularczyk i Jakubiak opowiedzą o staraniach o reparacje wojenne od Niemiec

Mularczyk i Jakubiak opowiedzą o staraniach o reparacje wojenne od Niemiec
Mularczyk i Jakubiak opowiedzą o staraniach o reparacje wojenne od Niemiec

Arkadiusz Mularczyk to raciborzanin, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce Od Niemiec Za Szkody Wyrządzone W Trakcie II Wojny Światowej. Marek Jakubiak, właściciel browaru Ciechan jest posłem Kukiz’15, znanym z często kontrowersyjnych i bezkompromisowych wypowiedzi. Głośno było o nim m.in. za sprawą konfliktu ze środowiskami LGBT i bokserem Dariuszem Michalczewskim. Parlamentarzyści pojawią się w Raciborzu 2 marca. Głównym tematem spotkania będą reparacje od Niemiec za zniszczenia wojenne w czasie II wojny światowej dokonane na ziemiach polskich.

- reklama -

2 marca (piątek), o godz. 17.00, Stowarzyszenie”Dobro Ojczyzny” organizuje w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim (II piętro), spotkanie z posłami na Sejm RP, Arkadiuszem Mularczykiem (PiS) i Markiem Jakubiakiem (Kukiz 15). Tematem spotkania będą reparacje za zniszczenia wojenne w czasie II wojny światowej dokonane na ziemiach polskich przez niemieckiego okupanta oraz bieżąca sytuacja polityczna w Polsce i na świecie.

Marek Jakubiak (ur. 30 kwietnia 1959 w Warszawie) – polski przedsiębiorca branży browarniczej i polityk. Twórca i prezes zarządu przedsiębiorstwa Browary Regionalne Jakubiak, poseł na Sejm VIII kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu płockim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego Kukiz’15, z poparciem Ruchu Narodowego. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 11 131 głosów. Został wiceprzewodniczącym klubu poselskiego Kukiz’15. W 2016 współtworzył stowarzyszenie Endecja, w którym został przewodniczącym rady gospodarczej.

Arkadiusz Mularczyk (ur. 4 lutego 1971 w Raciborzu) – polski polityk, adwokat, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, były przewodniczący klubu parlamentarnego Solidarnej Polski. W latach 1998–2002 był radnym rady miasta w Nowym Sączu (z listy Akcji Wyborczej Solidarność). W 2002 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 36 903 głosy. Został przewodniczącym Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach. W listopadzie 2016 odszedł z Solidarnej Polski, zgłaszając ponownie akces do PiS, do którego został przyjęty w lutym 2017. W 2017 został przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce Od Niemiec Za Szkody Wyrządzone W Trakcie II Wojny Światowej.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj