Uczniowie CKZiU nr 1 zawalczą o wyjazd do Warszawy

0
Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Fot. ZUS.
Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Fot. ZUS.

Uczniowie z Raciborza zmierzą się teraz z innymi szkołami z województwa śląskiego. Zwycięska drużyna będzie reprezentować województwo podczas finału olimpiady w Warszawie.

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. 16 marca w Chorzowie zmierzą się z 21 innymi z województwa śląskiego. Zwycięska drużyna będzie reprezentować województwo podczas finału olimpiady w Warszawie. W sumie do olimpiady ZUS z terenu działalności Oddziału ZUS w Rybniku zgłosiło się 1529 uczniów z 35 szkół.

- reklama -

Uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z lekcjami na temat ubezpieczeń społecznych, a wiedza, którą nabyli, została zweryfikowana w eliminacjach szkolnych. Konkurencja była ogromna, bo na Śląsku do olimpiady zgłasza się zawsze największa liczba chętnych. W tym roku wzięło w niej udział 4577 uczniów z 132 szkół. Stąd też trudność, by dostać się już do drugiego etapu konkursu.

Uczniom CKZiU nr 1 w Raciborzu udało się pokonać konkurencje i dostać do wojewódzkiego etapu. Teraz przed nimi kolejna porcja wiedzy, którą muszą przyswoić, by stanąć po laur zwycięstwa już w etapie centralnym. Najlepsi w kraju mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnię. Na zwycięzców w finale czekają też indeksy na wyższe uczelnie, m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie, lubelskiego KUL oraz UPH w Siedlcach.

„Lekcje z ZUS” i Olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W pierwszej edycji w „Lekcjach” brało udział ponad 17 tys. uczniów, z czego 11 tys. uczestniczyło w konkursie. W tym roku 62 tys. uczniów wzięło udział w „Lekcjach”, z czego aż 30 tys. zdecydowało się na udział w Olimpiadzie. Od początku projektu, który trwa od 2014 r., w „Lekcjach” uczestniczyło ponad 157 tys. uczniów. Blisko 85 tys. z nich brało udział w Olimpiadzie.

Dla uczniów zainteresowanych olimpiadą ZUS uruchomił w połowie lutego na Facebooku oficjalny fanpage o nazwie „Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na fanpage’u publikowane są informacje, które są pomocne uczniom przygotowującym się do olimpiady.

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here