UTW w Kuźni Raciborskiej przedstawił “Życiowe pętelki” [ZDJĘCIA]

0
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kuźni Raciborskiej pokazał spektakl pt.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kuźni Raciborskiej pokazał spektakl pt. "Życiowe pętelki"

Na Dzień Kobiet teatr działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kuźni Raciborskiej przygotował spektakl.

Z okazji święta kobiet 9 marca Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kuźni Raciborskiej zaprosił na spektakl pt. „Życiowe pętelki”. Uroczystość premiery otworzyli: dyrektor MOKSiR Michał Fita i koordynatorka UTW Teresa Kowalewska.

- reklama -

„Życiowe pętelki” to sztuka autorstwa Łukasza Jerzego Porwoła przygotowana przez Teresę Okaj. Komedia pokazała w krzywym zwierciadle prozę życia i codzienność. Pełna sala widowiskowa MOKSiR w Kuźni Raciborskiej głośnym śmiechem i gromkimi brawami nagradzała to, co działo się na scenie. – Artyści amatorzy z grupy teatralnej działającej przy UTW w Kuźni Raciborskiej oraz młodzież grą dorównali zawodowcom. Sztuką tą odpowiedzieliśmy na hasło marszałka woj. śląskiego o łączeniu pokoleń – wystąpili seniorzy i młodzież. Mamy nadzieję, że bawiliście się państwo doskonale. Ponadto występ swoją obecnością zaszczycił nasz sympatyk z Krakowa, pułkownik Włodzimierz Wowa Brodecki – miło nam – podkreśla UTW. Gościnnie w spektaklu wystąpił Tadeusz Mikiewicz, który gra w filmie Małgorzaty Szumowskiej „Twarz”. Film ten niedawno otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie.

Wystąpili: Irena (żona Piotra) – Róża Czech, Piotr (mąż Ireny) – Christoph Gromotka, Sandra (córka Piotra i Ireny) – Oliwia Gdynia, Kamil (syn Piotra i Ireny) – Przemysław Sowik, Renata (matka Ireny – Jadwiga Zawada, Józef (ojciec Piotra) – Tadeusz Mikiewicz.

fot. UTW w Kuźni Raciborskiej
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here