Wizyta studyjna w ośrodku dla niesłyszących [ZDJĘCIA]

0
Wizyta studyjna w ośrodku dla niesłyszących
Wizyta studyjna w ośrodku dla niesłyszących

W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących odbyła się kolejna wizyta studyjna, która miała na celu dzielenie się wiedzą i doświadczeniami na temat nauczania osób z wadą słuchu. Była ona zorganizowana we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno Edukacyjnym Metis w Katowicach.

- reklama -

Tym razem przedstawicielami zza granicy byli goście z Holandii. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli oni występy artystyczne uczniów. Występy muzyczne nie były czymś czego spodziewali się Holendrzy, śpiew, taniec i gra na bębnach wywołały wiele pozytywnych emocji.

W kolejnej części wizyty goście obserwowali zajęcia dydaktyczne na wszystkich etapach edukacyjnych. Pierwszą obserwowaną lekcją były zajęcia wczesnoszkolne, gdzie uczniowie uczyli się o planie filmowym z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Zajęcia były tak ciekawe, że goście sami wzięli w niej aktywny udział, język obcy okazał się NIE być barierą dla najmłodszych uczniów z wadą słuchu. Kolejnymi zajęciami były warsztaty florystyczne w Szkole Policealnej, gdzie uczniowie ćwiczyli prawidłowe wykonanie bukietu. Innymi warsztatami obserwowanymi przez wizytację były zajęcia na warsztacie stolarskim w Szkole Branżowej, gdzie na oczach gości uczniowie stworzyli taboret i to bez użycia gwoździ! Ostatnią lekcją była matematyka w Gimnajzum, gdzie przybliżono gościom jak trudne są pojęcia abstrakcyjne dla uczniów z wada słuchu i jakimi metodami należy pracować aby osiągnąć pozytywne efekty nauczania.

Podejmowanie międzynarodowych działań partnerskich jest stałą praktyką stosowaną przez Ośrodek od wielu lat.

Fot. Robert Struzik

Dariusz Niestroj

publ. /ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here