Pawłów. Zatrzymany pijany kierowca z powiatu głubczyckiego

Pawłów. Zatrzymany pijany kierowca z powiatu głubczyckiego
Pawłów. Zatrzymany pijany kierowca z powiatu głubczyckiego

Wzorową postawą wykazał się młody mężczyzna, którzy ujął nietrzeźwego kierowcę Audi. Do zdarzenia doszło w Pawłowie przy ulicy Słonecznej. 27-latek swoim samochodem jechał całą szerokością drogi. Jak się okazało był on pod wpływem alkoholu. Teraz o dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

- reklama -

Dyżurny raciborskiej komendy 14 marca około godziny 18.50 został poinformowany, o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia miało dojść w Pawłowie przy ul. Słonecznej. Zaniepokojony kierowca zatrzymał samochód m-ki Audi, który poruszał się całą szerokością drogi. Mężczyzna zatrzymał osobówkę i zareagował na pijanego szofera zajeżdżając mu drogi swoim autem, gdy ten skręcił w boczną ulicę oraz natychmiast powiadomił o tym policję. Niezwłocznie na interwencję skierowani zostali policjanci z raciborskiej drogówki. Na miejscu okazało się, że nietrzeźwy kierowca to 27-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego, który nie poddał się badaniu alkomatem na zawartość alkoholu w organizmie. W związku z powyższym została mu pobrana krew do analizy, którego badanie już szczegółowo wykaże zawartość alkoholu w jego organizmie. Na to, że był on nietrzeźwy wskazywało wiele czynników takich jak silna woń alkoholu z ust, chwiejny krok , bełkotliwa mowa i wcześniej opisywany tor jazdy samochodem. Ponadto jak ustalili raciborscy stróże prawa kierowca odpowie jeszcze za spowodowanie kolizji drogowej, gdyż chciał uciec z miejsca jego ujęcia, ruszył swoim Audi i uderzył w pojazd, który mu blokował wyjazd. Teraz amator jazdy „na podwójnym gazie” za swe czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Pijany kierowca musi się liczyć również z kara finansową.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy świadka, który zareagował na pijanego kierowcę. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu może uratować czyjeś życie.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj