„Racibórz miasto przygraniczne – potencjał, szanse, uwarunkowania”

„Racibórz miasto przygraniczne – potencjał, szanse, uwarunkowania”
"Racibórz powinien wykorzystywać w pełni potencjał jaki drzemie w położeniu, mieszkańcach i sile biznesu." twierdzą organizatorzy

Organizatorzy wydarzenia są pewni, że stanie się ono impulsem do dalszego kreatywnego działania i podejmowania wspólnych inicjatyw.

 

- reklama -

Radni Miasta Racibórz zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Racibórz miasto przygraniczne – potencjał, szanse, uwarunkowania”, które odbędzie się w poniedziałek 19 marca 2018 roku o godz. 17:00 w Pałacyku RAFAKO przy ul. Łąkowej 33 w Raciborzu.

Głównym punktem wydarzenia będzie omówienie wspieranej przez radnych inicjatywy powołania przez przedsiębiorców Raciborskiego Klastra Innowacyjnej Przedsiębiorczości.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie przedstawiciel Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Kamiński, doradca premiera Mateusza Morawieckiego, członek jego gabinetu odpowiedzialny za współpracę zagraniczną. Wcześniej wspólnie z premierem pracował w Ministerstwie Rozwoju, gdzie odpowiadał za inwestycje. Ma doświadczenie z Banku Gospodarstwa Krajowego i Krajowego Funduszu Kapitałowego.

Celem działania Raciborskiego Klastra Innowacyjnej Przedsiębiorczości (RKIP) jest wspieranie działań służących rozwojowi lokalnych firm. Klaster ma być miejscem wspólnych inicjatyw i współpracy przedstawicieli zarówno sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych podmiotów. Klaster Innowacyjnej Przedsiębiorczości dzięki nawiązaniu nowych relacji, dzieleniu się wiedzą, wymianą poglądów, otwarciem na innowacje stwarza najlepsze warunki dla funkcjonowania biznesu i daje możliwości skutecznego wpływu na lokalne prawo i współpracę z samorządem. Podmioty skupione wokół klastra będą mogły, także dla dobra lokalnej społeczności, sprawniej się rozwijać, dzięki możliwości pozyskiwania nowych kontraktów i promocji firm w ramach spotkań branżowych, szkoleń i konferencji.

Inspiracją dla RKIP jest Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorców. Najważniejszym jego celem jest łączenie organizacji z pokrewnych branż w celu maksymalizacji osiągnięć i inwestycji. Dzięki połączeniu instytucji samorządów terytorialnych, podmiotów naukowych, biznesu z przedsiębiorstwami zyski z podejmowanych inicjatyw są znacznie większe. Zrzeszone w OKIP klastry działają wedle zasad kooperacji i zdrowej konkurencji.

Racibórz powinien wykorzystywać w pełni potencjał jaki drzemie w położeniu, mieszkańcach i sile biznesu. Zmieńmy to razem!

W spotkaniu udział wezmą:
Angelika Jarosławska – Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw
Bogdan Węgrzynek – Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw
Dariusz Stanaszek – Jastrzębski Klaster Innowacji
Marek Niemczyk – Stowarzyszenie Podatników Polskich
Grzegorz Wacławik – Komitet Rozwoju Zagłębia
Michał Woś – Pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości

oprac./A/

fot. freepik

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. No cóż, wystarczy porównać Racibórz z Opavą i to już w zasadzie wystarczy. Można jeszcze dodać roczniki demograficzne dotyczące miasta Racibórz. Miasto upada, bo wadza zamiast rozwijać, zajmuje sie tylko i wyłącznie pijarem. I za tym idzie kasa. Czego w Raciborzu przybywa? Ludzi starych i starzejących się, bezrobocia, niskopłatnych miejsc pracy. Brawo. Za 15 lat Raciborzan będzie coś około 32 000 głów. Na szczęście wyjechałem z tego grajdołu i mogę popatrzeć na to wszystko z dystansu i pośmiać się w twarz tym nieudacznikom. Została tylko Matka, która już nie chce nigdzie się przenosić. I ja to rozumię, ale żal, że musi żyć w takim syfie. Ale nie lękajcie się, idzcie głosować i nie popełniajcie przy urnach wciąż tych samych błędów.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj