Kolorowe gotowanie w ZSP w Wojnowicach [ZDJĘCIA]

0
Kolorowe gotowanie w ZSP Wojnowice
Kolorowe gotowanie w ZSP Wojnowice

W wojnowickiej szkole trwa kolorowy tydzień. W czwartek przedszkolaki i uczniowie przygotowywali dania w wylosowanych barwach.

Od kilku lat tradycją w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojnowicach jest witanie wiosny na kolorowo. Jednak nie chodzi tutaj jednak o palenie kolorowej Marzanny – uczniowie przez cały tydzień bawią się i uczą w wybranych kolorach. W poniedziałek w szkole gościł kolor niebieski – woda, wtorek nasączony był kolorem czerwonym dającym energię do występów uczestnikom „Mini playback show” i zawodnikom wiosennego turnieju tenisa stołowego. Środa, jako pierwszy dzień wiosny, była pretekstem do zaprezentowania barwnego korowodu z Marzannami. Czwartek poświęcony był kolorowemu gotowaniu. W ten dzień każdy oddział klasowy, począwszy od przedszkola po klasę VII, bawił się w gotowanie w wylosowanych barwach. Klasy prześcigały się w pomysłach, a zaangażowani w działania byli nie tylko uczniowie, wychowawcy klas, ale także rodzice. Były żurki, dania obiadowe, sałatki, pizze, warzywa, owoce, galaretki, musy owocowe, koktajle owocowe, kanapeczki, torty i naleśniki i wiele jeszcze innych wspaniałości.

- reklama -

Przedszkole prezentowało potrawy w kolorze pomarańczowym, klasa I gotowała na czerwono, klasa III na żółto. W klasie IV królował kolor biały, a w zielone grali uczniowie klasy VI. Z czekoladą i kolorem brązowym bawiła się klasa VII.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here