
Wystąpienie I poziomu ostrzegania związane jest z przekroczeniami dopuszczalnej częstości 35 dni w roku kalendarzowym dopuszczalnego poziomu stężeń 24 godzinnych pyłu zawieszonego PM10, wynoszącego 50 µg/m3 na stacjach pomiarowych.
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, iż na terenie województwa śląskiego wystąpił I poziom ostrzegania – informacyjny i edukacyjny- kolor żółty (zgodnie z Planem działań krótkoterminowych, stanowiącym część „Programu ochrony powietrza dla terenu województwa śląskiego mającego na celu osiągnięcie poziomów dopuszczalnych substancji w powietrzu oraz pułapu stężenia ekspozycji” – Uchwała Nr V/47/5/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 18 grudnia 2017 roku).
Wystąpienie I poziomu ostrzegania związane jest z przekroczeniami dopuszczalnej częstości 35 dni w roku kalendarzowym dopuszczalnego poziomu stężeń 24 godzinnych pyłu zawieszonego PM10, wynoszącego 50 µg/m3, na niżej wymienionych stanowiskach w strefach, w tym w aglomeracjach:
• Bielsko-Biała, ul. Kossak-Szczuckiej w dniu 1 marca 2018 roku – strefa Bielsko-Biała miasto;
• Częstochowa, ul. AK/Jana Pawła II w dniu 7 marca 2018 roku – strefa Częstochowa miasto;
• Gliwice, ul. Mewy w dniu 6 marca 2018 roku – aglomeracja górnośląska – miasto Gliwice
• Zabrze, ul. M. Curie-Skłodowskiej w dniu 21 lutego 2018 roku – aglomeracja górnośląska – miasta: Zabrze, Bytom, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Świętochłowice;
• Dąbrowa Górnicza, ul. Tysiąclecia w dniu 24 lutego 2018 roku – aglomeracja górnośląska – miasto Dąbrowa Górnicza;
• Sosnowiec ul. Lubelska w dniu 7 marca 2018 roku – aglomeracja górnośląska – miasta: Sosnowiec, Jaworzno;
• Rybnik, ul. Borki w dniu 1 marca 2018 roku – aglomeracja rybnicko-jastrzębska – miasto Rybnik;
• Wodzisław Śląski, ul. Gałczyńskiego w dniu 24 lutego 2018 roku – strefa śląska – powiaty: raciborski, wodzisławski, rybnicki;
• Żywiec, ul. Kopernika w dniu 26 lutego 2018 roku – strefa śląska – powiat żywiecki.
Aktualny stan powietrza w Raciborzu
/ps/




![Widowisko „nie z tej Ziemi”. Gwiazdka Serc rozbłysnęła po raz 22. [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/gwiazdka-serc.jpg)


![Przedświąteczne rękodzieło w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedświąteczne rękodzieło w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/warsztaty-swiateczne-boze-narodzenie.jpg)
![Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11 [ZDJĘCIA] Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz.jpg)



![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)








