Wielkie Święto Wody i Zdrojka w Przedszkolu w Nędzy [ZDJĘCIA]

Swieto Wody w Przedszkolu w Nedzy
Na święto wody przybyli również Superwodni Bohaterowie Zosia i Krzyś

Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę spełnia woda w naszym życiu i dlaczego warto ją pić. Wydarzenie, było zwieńczeniem kilkutygodniowych zajęć promujących zdrowie.

Z okazji Światowego Dnia Wody a także pożegnania zimy-przywitania wiosny w Przedszkolu w Nędzy odbyło się Wielkie Święto Wody i Zdrojka. To kolejne wydarzenia, które zorganizowano w ramach realizowanych w placówce prozdrowotnych programów: „Mamo, tato, wolę wodę” oraz „Klub Zdrowego Przedszkolaka”.

- reklama -

Impreza planowana była już od dawna jako zadanie konkursowe, a na święto wody przybyli również Superwodni Bohaterowie Zosia i Krzyś. W postaci wcieliły się przedszkolaki: Ania Stefunyn i Kaspian Procek.

Wielkie Święto Wody było zwieńczeniem kilkutygodniowych zajęć w ramach programów, dzięki którym dzieci dowiedziały się jak ważna jest woda nie tylko dla człowieka, ale również dla roślin i zwierząt, dlaczego tak istotne jest dbanie o środowisko.

– Nauczyliśmy się także kilku zasad zdrowego żywienia oraz dlaczego tak ważna jest higiena. Tematem przewodnim niemal wszystkich tych zajęć była woda. W podróż przez te trudne tematy zabrał nas tytułowy Zdrojek oraz jego pomocnicy – relacjonuje nauczycielka Małgorzata Procek.

Koniec tygodnia był kulminacją przedszkolnych działań – odbyły się konkursy o wodzie i jej stanach skupienia oraz zawody sportowe.

Światowy Dzień Wody przypada dzień po pierwszym dniu kalendarzowej wiosny dlatego wielkie świętowanie przedszkole połączyło z pożegnaniem Marzanny symbolizującej zimę i przywitaniem wiosny.

oprac./A/

fot. Przedszkole w Nędzy

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Ale piękna akcja 🙂 to ważne aby przedszkola prowadziły takie zabawy i ogólnie aktywnie pozwalały spędzać czas naszym pociechom. Polecam pod tym względem przedszkole Wesołe Siódemki w Katowicach – wykwalifikowana kadra, pyszne obiadki i ogólnie dzieciaczki są tam bardzo szczęśliwe 🙂

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj