Co bardziej potrzebne? Fortepian dla RCK czy światła na skrzyżowaniu?

2
Co bardziej potrzebne? Fortepian dla RCK czy światła na skrzyżowaniu?
Co bardziej potrzebne? Fortepian dla RCK czy światła na skrzyżowaniu?

– Nie oddam fortepianu – stanowczo sprzeciwia się radny Andrzej Rosół, nawet jeśli zakup instrumentu „odłożony jest w czasie”. To reakcja na apel Michała Kuligi, który upomniał się o sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Siwonia i Cecylii, a jako źródło finansowania przedsięwzięcia widzi pieniądze przeznaczone na wywalczony przez Rosoła po ciężkich bataliach z lobby sportowym instrument.

- reklama -

– Wiem, ze to może być dosyć kosztowne, więc może poprosić radnego Rosoła żeby zrezygnował ze swego fortepianu – zaproponował Kuliga na marcowej sesji miejskiej. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze chciałby przeznaczyć na sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Siwonia i Cecylii. – Tam jest kilkudziesięciometrowy odcinek gdzie łatwo się rozpędzić, a dzieci chodzą do szkoły, plac zabaw, ciężarówki dojeżdżają do Biedronki. Odcinek jest niebezpieczny – argumentował.

Problem w tym, że wiceprzewodniczący rady Andrzej Rosół zbyt długo walczył z radą o fortepian, by tak ot z niego zrezygnować. O zakup dla RCK instrumentu o wartości 150-400 tys. zł prosił wielokrotnie począwszy od 2015 roku. – Jako jeden z nielicznych w tej radzie lobbuję na kulturę. Czy chciałbym oddać te pieniądze na inne cele? Nie, bo i tak jest ich niewiele, a zakup fortepianu odłożony jest w czasie. Nie jest napisane w jakim czasie, chciałbym wierzyć, że to jednak nastąpi – odpowiedział.

– Wiele osób pyta o ten fortepian – zaznaczył Rosół. Miał być zakupiony w 2017 roku, ale z różnych przyczyn tak się nie stało. Nadmienił, iż uważa postulat Kuligi za istotny, ale takich istotnych postulatów jest na forum rady wiele, a fortepian jest równie ważny. Jako przykład przytoczył „sprawy sportu”, w których rada zazwyczaj występuje jednomyślnie. Jeśli chodzi o kulturę, takiej jednomyślności już nie ma.

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Krytyczny

    Szantaż emocjonalny. Może kolejna siłownia pod chmurką?

  2. wole fortepian

    Uważam że lepiej kupić fortepian niż oszpecac miasto platformami widokowymi i marnować pieniądze na takie beznadziejne pomysły.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here