Policja podsumowała akcję pod nazwą „Bezpieczny weekend – Boże Ciało 2018”

Racibórz: Policja podsumowała weekend z akcją Prędkość

W trakcie wolnych dni od pracy wielu mieszkańców województwa śląskiego spędziło czas na wyjazdach i spotkaniach ze znajomymi. W tym czasie policjanci z raciborskiej drogówki czuwali przede wszystkim nad zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach, a w szczególności osób podróżujących wybierających się na wypoczynek.

- reklama -

Za nami kolejny długi weekend związany z obchodami Święta Bożego Ciała. Policjanci w tym czasie prowadzili wzmożone kontrole na drogach zwracając szczególną uwagę, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali również stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy, a dzieci przewożone były w fotelikach.

Funkcjonariusze wyposażeni w sprzęt kontrolno-pomiarowy patrolowali drogi powiatu raciborskiego zwracając uwagę na trzeźwość kierujących oraz prędkość pojazdów i bezpieczeństwo pasażerów. Egzekwowali zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach. Na terenie powiatu raciborskiego doszło do 16 kolizji oraz 1 wypadku drogowego, w którym śmierć poniosło dwóch rowerzystów..

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę w szczególności w nocy. Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się jezdnią. Przypominamy również rowerzystom i pieszym o obowiązku używaniu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. bezpieczny weekend? ściąganie hajsu z Polaków to bezpieczeństwo? yanosik to dla mnie jedyne bezpieczeństwo, bo chroni przed policją

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj